Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu

Kigafirm, Atriclear, Miramor, Myravive, Rosacalm, Bao-Active C są substancjami aktywnymi, powstałymi na bazie południowoafrykańskich roślin. Pomysłodawcą, ogrodnikiem, hodowcą, producentem jest Zuplex Botanicals, który ściśle współpracuje z zamieszkującą małą miejscowość – Dakeni – społecznością, będącą jednym z głównych udziałowców firmy.

 

 

Jako przedsiębiorstwo odpowiedzialne społecznie oraz wspierające zrównoważony rozwój, Zuplex spełnia wymogi Protokołu z Nagoi, który ma na celu wdrożenie sprawiedliwego i równego podziału korzyści wynikających z wykorzystania zasobów genetycznych, przyczyniając się do zachowania i zrównoważonego użytkowania bioróżnorodności. Pełna identyfikowalność surowców, zarówno tych uprawianych samodzielnie, jak i zakontraktowanych u miejscowych ogrodników, gwarantuje wysoką i niezmienną jakość produkowanych substancji aktywnych.

 

Kigafirm

(INCI: Kigelia africana fruit extract, propanediol, water)

Ekstrakt z owocu drzewa kiełbasianego zawiera irydoidy, które wykazują działanie antybakteryjne i chronią roślinę przed mikroorganizmami (bakteriami i grzybami). Wśród substancji aktywnych występują również naftochinony, flawonoidy, terpeny. Ekstrakt z Kigelii afrykańskiej posiada właściwości przeciwzapalne i antynocyceptywne o bardzo niskiej toksyczności (LD50 lub 1,3 g/kg). Irydoidy inhibitują enzymy wywołujące stan zapalny. Testy kliniczne wykazały, że ekstrakt ma właściwości ujędrniające i uelastyczniające skórę, co znalazło już wcześniej zastosowanie w kosmetyce oraz medycynie tradycyjnej. Po 28 dniach stosowania ujędrnienie skóry wzrosło o 13%, natomiast elastyczność o 9,8%.

 

Atriclear

(INCI: Athrixia phylicoides leaf extract, propanediol, water)

Aktywne składniki obejmują: flawonoidy (5-hydroksy-6, 7, 8, 3', 4', 5'-heksametoksyflawon-3-ol), flawonoidy – glukozydy, kwas linolowy, kwasy fenolowe (kwas p-kumarowy, kwas kawowy i kwas chlorogenowy). Badania kliniczne potwierdziły, że Atriclear oczyszcza i poprawia wygląd skóry, poprzez zmniejszenie rozmiarów porów: 8,8% (po 14 dniach), 10,1% (po 28 dniach), jednocześnie ujędrnia i tonizuje skórę, pozostawiając ją ukojoną i gładką. Zawiera ważne związki przeciwgrzybicze i przeciwbakteryjne. Wysoka zawartość kwasów fenolowych wpływa na doskonałe właściwości przeciwutleniające ekstraktu. Polifenole i flawonoidy zmniejszają degradację kolagenu poprzez redukcję stężenia wolnych rodników w tkankach skóry, co czyni skórę gładszą i bardziej jędrną.

 

Miramor

(INCI: Moringa oleifera leaf extract, propanediol, water)

Ekstrakt z liści moringa zawiera: flawonoidy (kempferol, kwercetyna, rutyna, mirycetyna), glukozynolany, witaminy (A, B1, B2, B3, C, E), karotenoidy (β-karoten, luteina), kwasy fenolowe (kwas chlorogenowy, kwas galusowy), alkaloidy, minerały (żelazo, wapń, magnez, potas), fitosterole (stygmasterol, sitosterol i kampesterol). Miramor działa na skórę odmładzająco, odżywczo i nawilżająco. Jest bogaty w niezbędne polifenole, witaminy i minerały, które migrują przez naskórek, chroniąc skórę przed degradacją. Polifenole zapewniają ochronę przeciwko enzymom, które powodują rozpad kolagenu i elastyny w skórze. Wysoka zawartość witaminy C oraz polifenoli chroni skórę przed stresem oksydacyjnym i jest kluczowa dla biosyntezy kolagenu. β-karoten, prekursor witaminy A wykazuje miejscowe działanie fotoochronne, co przyczynia się do wzrostu poziomu białka i kolagenu, a tym samym wzrostu grubości naskórka. Witamina B działa na skórę nawilżająco, zapobiegając utracie wody.

 

Myravive

(INCI: Myrothamnus flabellifolius leaf extract, propanediol, water)

Ekstrakt z liści zawiera: kwas 3,4,5-galloilochinowy, trehalozę, polisacharydy i arbutynę. Badania kliniczne potwierdzają, że kombinacja taniny polifenolowej, kwasu 3,4,5-tri-O-galloilochinowego i trehalozy jest odpowiedzialna za szybkie nawilżenie skóry i ochronę przed przesuszeniem. Obecność trehalozy wiąże się z anhydrobiozą, czyli zdolnością niektórych roślin do przetrwania w okresach suszy i umiejętnością gromadzenia wody. Gdy roślina nie ma dostępu do wody, disacharyd tworzy fazę żelową, co zapobiega zaburzeniom pracy wewnątrz struktur komórkowych przez ich łączenie w odpowiednie konfiguracje. Ponowne nawodnienie rośliny pozwala na normalną aktywność komórkową i jej dalsze funkcjonowanie. Testy kliniczne wykazały, że nawilżenie skóry wzrosło o 47% po dwóch godzinach od zastosowania ekstraktu.

 

Rosacalm

(INCI: Adansonia digitata fruit extract, propanediol, water)

Ta cenna roślina pustynna zawiera: glikozydy irydowe (harpagozyd, harpagid, prokumbid), glikozydy fenolowe (acetozyd, izoacetozyd, biozyd), fitosterole (beta-sitosterol), triterpenoidy (kwas oleanolowy i ursolowy), flawonoidy (luteolina, kemferol), kwasy aromatyczne (kwas kawowy, cynamonowy i chlorogenowy), aminokwasy. Związki zawarte w Rosacalm koją skórę przez hamowanie indukowalnej syntezy tlenku azotu (iNOS) i cyklooksygenazy indukowanej (COX-2) poprzez tłumienie jądrowego czynnika transkrypcyjnego NF kappa B. Tego typu działanie czyni ekstrakt idealnym do włączenia do formuł działających kojąco na skórę i redukujących zaczerwienienia. Powszechnie uważa się, że współczesna medycyna jak dotąd nie odnalazła lepszego środka przeciwzapalnego niż Diebelski Pazur. Badania kliniczne wykazały znaczną redukcję TEWL oraz zaczerwienienia skóry.

 

Bao-Active C

(INCI: Adansonia digitata fruit extract, propanediol, water)

Zawiera: kwas askorbinowy, węglowodany, terpenoidy, flawonoidy (kwercetyna i epikatechina), kwasy organiczne (kwas cytrynowy, winowy, jabłkowy, bursztynowy), witaminy (B1, B2, B3, A), aminokwasy (m.in. alanina, arginina, glicyna, lizyna), fitosterole, minerały (fosfor, żelazo, miedź, potas, magnez, mangan, cynk). Bao-Active C jest wykorzystywany jako emolient, produkt działający odżywczo, zmiękczająco i wygładzająco na komórki skóry. Wysoka zawartość witaminy C w owocach baobabu pomaga w naturalny sposób leczyć i zapobiegać zmarszczkom skórnym powstałym w wyniku fotostarzenia. Dzięki kontrolowanemu pH witamina C w ekstrakcie pozostaje stabilna. Testy kliniczne wykazały, że miejscowe użycie tej witaminy wpływa na wzrost produkcji kolagenu zarówno w przypadku skóry młodej, jak i dojrzałej.

 

 

Autorzy:

Monika Kukuła
Karolina Wojtaszek
Stockmeier Chemia

 

 

 

 

 

 

------------------------------------------

 

 

 

 

 

Artykuł pochodzi z najnowszego wydania kwartalnika Biotechnologia.pl nr 2-3/2019.
Cały kwartalnik dostępny jest TUTAJ

 

 

 

 

 

 

KOMENTARZE
news

<Grudzień 2022>

pnwtśrczptsbnd
30
1
2
VI Wigilia PTSF
2022-12-02 do 2022-12-04
5. Forum Nowoczesnej Diabetologii
2022-12-02 do 2022-12-03
3
4
5
6
Biotech Day on GPW
2022-12-06 do 2022-12-06
7
Beauty Innovations 2022
2022-12-07 do 2022-12-08
8
MEDmeetsTECH
2022-12-08 do 2022-12-08
10
11
12
POLISH TELEHEALTH ALLIANCE 2022
2022-12-12 do 2022-12-12
13
WEBINAR | Kosmetyki koszerne
2022-12-13 do 2022-12-13
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
Newsletter