Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
Nowe technologie w polskich firmach kosmetycznych
25.06.2015 , Tagi: Global Cosmed, IT, nowe technologie, innowacje
Nowe technologie w polskich firmach kosmetycznych
W dobie rozwijających się technologii, strategie biznesowe przedsiębiorstw są determinowane nie tylko przez innowacyjne pomysły, ale także przez umiejętność poruszania się w obszarze nowych technologii. Doskonale wie o tym firma Global Cosmed, która zdecydowała się na rozwój IT spółki w modelu cloudowym.

Global Cosmed S.A. to nowoczesne, dynamicznie rozwijające się przedsiębiorstwo, działające na rynku kosmetyków oraz chemii gospodarczej. Spółka posiada silną pozycję na rynku jako marki prywatnej, dostarczającej produkty największym krajowym oraz międzynarodowym sieciom handlowym. Wśród oferty produktowej firmy znajdują się między innymi takie kosmetyki jak żele i płyny do kąpieli Apart oraz seria kosmetyków Bambinii.

O rozwoju firmy świadczy jednak nie tylko umiejętny wybór dystrybutorów. 

- Dzięki wieloletniemu doświadczeniu na rynku, wyspecjalizowanej kadrze oraz nowoczesnym liniom technologicznym wyroby kosmetyczne i chemiczne Spółki charakteryzują się bardzo wysoką jakością oraz innowacyjnością, wielokrotnie nagradzaną przez konsumentów i organizacje branżowe. W naszej działalności najważniejsze jest zaufanie i zadowolenie klientów. Jesteśmy świadomi, iż siła naszej firmy oraz kontynuacja jej sukcesu zależy od tego, jak dobrze odpowiadamy na zmieniające się potrzeby. Wsparciem procesów IT oraz biznesowych są usługi świadczone przez Polcom - mówi Krzysztof Jaworski, Manager IT z firmy Global Cosmed S.A.

Firma Polcom już od 25 lat działa na rynku polskim i europejskim. Jedną z najważniejszych oferowanych przez Polcom usług jest najnowocześniejsze w Polsce Data Center w Skawinie oraz udostępnianie mocy w tzw. chmurze. Wśród grona klientów Polcom znajduje się:

  • Allegro
  • Grupa Nowy Styl
  • Amway
  • Polaris
  • Brenntag Polska Sp. z o. o.

Dla wszystkich przedsiębiorstw, a więc także tych z branży kosmetycznej, istotnym czynnikiem, dla którego sięgają po nowoczesne rozwiązania IT jest możliwość ich łatwego skalowania i dostosowywania do bieżących potrzeb. Co jest jednak najbardziej istotne, korzystanie z mocy obliczeniowej pozwala na znaczną redukcję kosztów, ponieważ firmy nie muszą inwestować w drogi sprzęt, który następnie musiałby serwisować, by mógł być nadal sprawny. W zamian za to płacą za dokładnie tyle potrzebnej mocy obliczeniowej ile w danym czasie potrzebują, równocześnie wykorzystując najnowocześniejsze rozwiązania i sprzęt

Jak podkreśla Krzysztof Jaworski dla Global Cosmed najważniejszy jest ciągły rozwój, dlatego także w obszarze informatyki chcą inwestować w rozwiązania, które im go umożliwią.

-Współpraca z Polcom pozwoliła nam na sięgnięcie po przekrojowe metody dedykowane dla naszej działalności. Zyskaliśmy wsparcie, dzięki któremu nasze zasoby IT są bezpieczne i co ważne skalowalne, gdyż dzięki temu nie czujemy się ograniczeni posiadaną infrastrukturą IT  tłumaczy.

KOMENTARZE
news

<Październik 2021>

pnwtśrczptsbnd
28
30
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
PORT for Health: Neuroscience
2021-10-13 do 2021-10-15
16
17
18
21
22
23
24
26
27
Impact’21
2021-10-27 do 2021-10-28
28
29
30
31
Newsletter