Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
Nowe kosmetyki oparte na naturalnych surowcach
06.07.2006
Jamajski rząd pragnie szybkiej ekspansji i zamierza zaatakować rynek kosmetyczny, a także produkować substancje odżywcze.
Zamierza wprowadzić w życie program opracowany przez Jamajski Instytut Badań (Jamaican Scientific Research Council- SCR), który ma na celu produkowanie kosmetyków opartych jedynie na składnikach naturalnych.

Część pieniędzy przeznaczonych na rozwój tej gałęzi przemysłu zostało ufundowanych przez Organizację Państw Amerykańskich (Organization of American States). Dzięki temu powstały nowe produkty o szerokim spektrum, opartych na składnikach produkowanych przez lokalne firmy. Badania SRC doprowadziły do powstania szamponu opartego na nasionach szczawiu, odżywki z rozmarynem, kremu przeciw zmarszczkowemu również z rozmarynem, a także lotionu do ciała opartego na kurkumie. Projekt pnie się ku szczytom przemysłu kosmetycznego wykorzystującego produkty pochodzenia naturalnego, ta gałąź przemysłu rozwija się obecnie bardzo intensywnie w USA, Europie i Azji. Produkcja kosmetyków w Jamajce jest właściwie zakończona, a jedyne co pozostało to zabezpieczenie się testami udowadniającymi skuteczność i bezpieczeństwo kosmetyków. „Straciliśmy bardzo duży potencjał, ale możemy zyskać dużo pieniędzy w kraju” mówi Sheridan Hibbert, badacz SRC. SRC planuje teraz zaangażować lokalnych producentów kosmetyków do komercjalizacji ich produktów, ostatecznie stawiając sobie za cel osiągnięcie rynku własnego jak i globalnego. Jamajka obecnie znana jest jako na całym świecie jako dostawca różnorodnych ziół, przypraw, a także produktów uprawnych, które mogą być w większości wykorzystane przy produkcji preparatów pielęgnujących. Rząd Jamajki pragnie także nacisnąć istniejącą produkcję ziół i przemysł rolniczy, aby móc również wprowadzić na rynek światowy produkty odżywcze. Minister Philips Paulwell podkreślił ostatnio jak bardzo ważne są badania prowadzone w Instytucie Produktów Naturalnych (Natura Produkt Institute), w kierunku określenia właściwości odżywczych różnych olejów, a także pestycydów otrzymywanych z ekstraktów ziołowych.

Źródło: www.cosmeticsdesign-europe.com

KOMENTARZE
Newsletter