Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
Najlepszy krem pod oczy – poznaj formułę i dowiedz się, jak go stosować

Zabezpieczenie skóry pod oczami przed nadmierną utratą wody, a także pojawieniem się widocznych zmarszczek wymaga wybrania dedykowanego produktu kosmetycznego. Błędem jest sięganie po kremy do twarzy i aplikowanie ich pod oczy. Należy wybrać kosmetyk, który jest przeznaczony właśnie dla strefy wokół oczu. Poznaj formułę, jaką posiada taki produkt i dowiedz się więcej na temat jego stosowania.

 

 

Najlepszy krem pod oczy – jakie składniki powinien zawierać w zależności od potrzeb skóry?

Jeżeli zastanawiasz się, jaki będzie najlepszy krem pod oczy dla Ciebie, to zwróć uwagę na potrzeby Twojej delikatnej skóry w tym rejonie twarzy. Jeśli przez cienką skórę widoczne są naczynia krwionośne, to na pewno będziesz potrzebować kremu zawierającego składniki niwelujące cienie pod oczami. Gdy dodatkowo widoczne są opuchnięcia, zastoje limfy związane z nieprawidłową dietą czy małą ilością snu, to należy sięgnąć po kremy z komponentami, które pozwalają na ich zniwelowanie. Problemem skóry po 25. roku życia są także pojawiające się linie i bruzdy. One też mogą być zredukowane, wystarczy sięgnąć po krem pod oczy zawierający niskocząsteczkowy kwas hialuronowy. Jeżeli chodzi o redukcję widoczności cieni pod oczami, to na pewno niacynamid bądź witamina C się sprawdzą. Te składniki rozjaśniają skórę i niwelują przebarwienia. W przypadku widocznej opuchlizny w składzie takiego kremu sprawdzi się kofeina, ale i peptydy kolagenowe czy proksylan. Ważne jest odpowiednie nawilżenie skóry pod oczami, dlatego nie może też zabraknąć naturalnych olejów zawierających kwasy omega 3-6-9.

Jak stosować krem pod oczy w codziennej pielęgnacji?

Rutynę pielęgnacyjną zawsze musisz rozpocząć od oczyszczania i to najlepiej dwufazowego. Przed przystąpieniem do nakładania kremu pod oczy należy pozbyć się resztek makijażu, stosując kosmetyk na bazie oleistej. Następnie należy jeszcze umyć twarz pianką lub żelem, np. z dodatkiem aloesu o wodnej formule. Kolejnym krokiem jest nałożenie serum i kremu do twarzy. Dopiero po tych czynnościach można sięgnąć po serum i krem pod oczy. Trzeba zachować odstęp między zastosowaniem serum i kremu, najlepiej kilkanaście minut. Jeżeli produkt pod oczy zawiera retinol, to nadaje się wyłącznie do wieczornej pielęgnacji. Trzeba wiedzieć, że ta pochodna witaminy A może uwrażliwiać skórę na słońce. Jednocześnie dobrze redukuje podrażnienia, a ponadto pobudza komórki skóry do produkcji kolagenu i elastyny. Jeśli Twoja skóra jest wyjątkowo wrażliwa, to nie musisz takich produktów stosować codziennie. Kremy z retinolem możesz używać co czwarty wieczór.

Alternatywa dla kremu pod oczy, czyli domowa maseczka łagodząca cienie i obrzęki

Skoro już wiesz, jaki krem pod oczy sprawdzi się najlepiej, to musimy jeszcze wspomnieć o dobrej alternatywie, a mianowicie maseczkach pod oczy. Wśród nich można zdecydować się na tę na bazie jogurtu naturalnego typu greckiego, witaminy C, a także żelu aloesowego. Wszystkie składniki dokładnie mieszamy, a następnie nakładamy maseczkę pod oczy na około 5 minut. Do redukcji obrzęków i cieni pod oczami możesz wykorzystać też sam żel aloesowy wcześniej schłodzony w lodówce. Nie trzeba nakładać go bezpośrednio opuszkami palców, gdyż dobrym rozwiązaniem będzie nasączenie nim płatków kosmetycznych. Odpowiednim wyborem na obrzęki będzie także maseczka z kofeiną. Wystarczy dwie czubate łyżki mielonej kawy wsypać do 1/4 szklanki ciepłej wody, a następnie dodać kostki lodu. W tak przygotowanej miksturze maczaj płatki kosmetyczne i przykładaj na cienie i obrzęki pod oczami.

Źródła

Fot. Vichy

KOMENTARZE
news

<Wrzesień 2024>

pnwtśrczptsbnd
29
Webinar | Podstawy perfumerii
2024-08-29 do 2024-08-29
31
1
2
7
8
9
10
12
13
14
15
17
Care 360° Sustainability Days
2024-09-17 do 2024-09-19
18
21
22
24
26
Obóz Atrakcyjnych Konwentykli (OAK)
2024-09-26 do 2024-09-29
27
28
29
1
2
5
6
Newsletter