Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
Koreańska marka dołącza do portfolio L'Oréal
Koreańska marka dołącza do portfolio L'Oréal
L'Oréal poinformował o zakupie koreańskiej firmy Nanda Co. Ltd, producenta kosmetyków do makijażu oraz odzieży. Zakup Nanda pozwoli wzmocnić obecność L'Oréal na rynku azjatyckim, a jednocześnie – dzięki czołowej pozycji Grupy L'Oréal na globalnym rynku kosmetycznym – przybliżyć konsumentom na całym świecie koreańskie trendy w pielęgnacji urody i makijażu.

 

 

Firma Nanda powstała w 2004 r. w Seulu. Początkowo koncentrowała swoją działalność na produkcji odzieży, aby w 2009 r. rozszerzyć swoje portfolio o markę produktów do makijażu 3CE. Dziś sprzedaż kosmetyków odpowiada za 70 proc. rocznych przychodów firmy, których łączna wartość w 2017 r. wyniosła 127 mln Euro. Nanda zatrudnia 400 pracowników i oprócz Korei, obecna jest także w Japonii, Hong Kongu, Singapurze, Malezji oraz Tajlandii. Głównymi odbiorcami produktów z portfolio Nanda są młodzi konsumenci z pokolenia „millenialsów”. To z myślą o wzmacnianiu ich relacji z marką zostały zaprojektowane sklepy sieci Stylenanda, które oferują innowacyjne rozwiązania zakupowe odpowiadające na potrzeby młodych klientów związane z wyrażaniem siebie i obecnością w mediach społecznościowych. Zarówno kosmetyki, jak i odzież produkowane przez Nanda dostępne są w wielu kanałach dystrybucji: e-commerce, w sklepach specjalistycznych, punktach sprzedaży w centrach handlowych oraz w sklepach wolnocłowych.

Według So Hee Kim, założycielki i dyrektor generalnej Stylenanda, nawiązanie współpracy z L’Oréal to przełomowy moment. – Dzięki wsparciu i sile globalnej firmy, jaką jest L'Oréal, mamy szansę stać się rozpoznawalną marką na międzynarodowym rynku kosmetycznym i kształtować światowe trendy w dziedzinie piękna – powiedziała.

Komentując zakup koreańskiej marki Alexis Perakis-Valat, Dyrektor Generalny Działu Produktów Szerokiej Dystrybucji L'Oréal powiedział – Stylenanda to marka, która ma wszystko, czego od marki kosmetycznej oczekują młodzi konsumenci, nie tylko w Korei czy Chinach, ale na całym świecie. Jest dynamiczna, wyrazista i kreatywna – zupełnie jak miasto, w którym się narodziła. Z radością witamy ją w rodzinie L'Oréal.

Z kolei Yann Le Bourdon, Dyrektor Generalny L'Oréal Korea podkreślił, że zakup Nanda to krok w kierunku wzmocnienia pozycji L'Oréal w segmencie masowych kosmetyków kolorowych na rynku azjatyckim. – Stylenanda to pierwsza koreańska marka w naszym portfolio. Mam nadzieję, że dzięki planom rozszerzenia jej sprzedaży poza rynki azjatyckie, konsumenci na całym świecie już wkrótce będą mogli poznać makijażowe tajniki piękna prosto z Korei – podsumował.

KOMENTARZE
news

<Lipiec 2020>

pnwtśrczptsbnd
29
30
NutraFood Poland
2020-06-30 do 2020-07-02
Oznaczanie probówek PCR
2020-06-30 do 2020-06-30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
Newsletter