Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
Czy dzieci mogą używać szczoteczki sonicznej do zębów?
Czy dzieci mogą używać szczoteczki sonicznej do zębów?

To, w jaki sposób dbamy o jamę ustną swojego dziecka, ma znaczący wpływ na jego uzębienie w przyszłości. Warto więc stosować urządzenia oraz środki higieniczne najwyższej jakości. Czy dzieci mogą używać szczoteczki sonicznej do zębów? Jakie cechy powinno posiadać urządzenie przeznaczone dla młodszych użytkowników?

 

 

 

Szczoteczka soniczna działa w oparciu o technologię fal dźwiękowych. Mimo tego należy do grupy szczoteczek elektrycznych, czyli przyrządów z wbudowanym silniczkiem elektrycznym. W trakcie jej pracy dochodzi do zjawiska łączenia się cząstek śliny, wody i pasty do zębów. Powstające w wyniku tego mikropęcherzyki rozchodzą się po całej jamie ustnej, oczyszczając zęby z płytki nazębnej, osadów i resztek pokarmowych. Główka szczoteczki generuje drgania, które docierają na odległość kilku milimetrów od zakończenia włókien, dzięki czemu nie ścierają nieczystości mechanicznie. Wspomniane wcześniej fale osiągają częstotliwość 260 Mhz, co wpływa na prędkość działania szczoteczki sonicznej na poziomie nawet 96 tys. ruchów na minutę pracy. 

Jak działa szczoteczka soniczna do zębów?

Większość szczoteczek sonicznych wyposażono w kilka trybów pracy o różnym przeznaczeniu, końcówki wymienne dostępne w zestawie oraz funkcje zapewniające komfort użytkowania. Okazuje się, że producenci tego typu przyrządów tworzą również modele przeznaczone dla dzieci. W jakim wieku dziecko może sięgnąć po szczoteczkę soniczną i jakimi cechami powinno wyróżniać się takie urządzenie?

Szczoteczka soniczna dla dziecka – od kiedy?

Szczoteczki soniczne dla dzieci najczęściej stosowane są już po ukończeniu trzeciego roku życia. Producenci tego typu przyrządów tworzą również modele, które przeznaczone są dla jeszcze młodszych maluchów, jednak specjaliści odradzają tego typu rozwiązania z uwagi na wrażliwość dziąseł oraz dopiero kształtujący się zgryz. Warto pamiętać także o tym, iż dzieci nie są w stanie same zadbać o odpowiednią higienę jamy ustnej, dlatego w początkowym etapie, w trakcie szczotkowania zębów, niezbędna jest asysta rodziców. 

Jaka powinna być szczoteczka soniczna dla dzieci?

Czym powinna charakteryzować się szczoteczka soniczna do zębów dla dziecka? Przede wszystkim powinna być nieco mniejsza, aby można było wprowadzić ją do dziecięcej jamy ustnej bez żadnego problemu. Oprócz tego włókna końcówki wymiennej muszą być miękkie, ponieważ w przeciwnym razie mogą podrażnić i uszkodzić szkliwo zębowe oraz wrażliwe dziąsła. W szczoteczce sonicznej dedykowanej dziecku powinny znajdować się tryby o delikatnym działaniu, w których główka czyszcząca wykonuje mniejszą liczbę ruchów niż w przypadku trybów dla osób dorosłych. Ostatnia ważna cecha szczoteczki sonicznej dla dziecka dotyczy jej designu. Aby urządzenie zachęcało do systematycznego mycia ząbków, jego obudowa powinna być pełna kolorów oraz bajkowych motywów. Ponadto niektóre modele podczas swojej pracy umilają czas szczotkowania wesołymi melodiami. 

Najlepsze szczoteczki soniczne do zębów dla dzieci

Znamy już pożądane cechy szczoteczki sonicznej dla dzieci. Dzięki temu możemy dokonać właściwego wyboru. Na rynku tego typu przyrządów z pewnością dostępnych jest wiele modeli spełniających oczekiwania nasze oraz naszych dzieci. Jednym z nich może okazać się szczoteczka soniczna Smilesonic KIDS, która została wyposażona w dwa tryby pracy: Clean (dla starszych dzieci) i Sensitive (dla młodszych dzieci). Więcej informacji na temat opisanego modelu oraz wielu innych godnych polecenia szczoteczek znajdziesz pod tym linkiem. Maksymalna prędkość, z jaką może poruszać się jej główka, to 62 tys. ruchów na minutę. Urządzenie wyróżnia się odpowiednio mniejszą główką czyszczącą oraz miękkimi włóknami. Posiada także bardzo wydajną baterię, która pozwala nawet na dwa miesiące pracy bez konieczności ładowania. Warto wspomnieć też o jej atrakcyjnym designie – rączka szczoteczki występuje w kolorze niebiesko-czerwonym, a na obudowie znajduje się kolorowa, bajkowa postać. W zestawie ze szczoteczką soniczną Smilesonic KIDS obecne są dwie końcówki wymienne.

Źródła

Fot. Freepik.com, https://pl.freepik.com/premium-zdjecie/urocze-emocjonalne-dziecko-w-niebieskim-zakrecie-glowy-otwierajace-szeroko-usta-i-trzymajace-szczoteczke-do-zebow-w-lazience-tlo-biege-koncepcja-higieny_13196413.htm#query=adorible-emotional-child-blue-headbend-opening-mouth-widely-holding-toothbrush-bathroom-biege-background-hygiene-concept&position=0&from_view=search&track=sph

KOMENTARZE
Newsletter