Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
BeautiFerm® – naturalne, bezpieczne i skuteczne składniki aktywne z Evonik pozyskiwane metodami fermentacji
BeautiFerm® – naturalne, bezpieczne i skuteczne składniki aktywne z Evonik pozyskiwane meto

Rosnąca popularność fermentowanej żywności i napojów oraz coraz wyższa świadomość roli mikrobiomu w zachowaniu zdrowia pomagają docenić walory substancji kosmetycznych pochodzących z fermentacji. Badania in vitro i in vivo potwierdziły, że wytwarzane w ten sposób składniki mogą aktywować mechanizmy pomagające przywrócić skórze młody wygląd. Producenci i konsumenci zyskują dzięki temu nowe źródło naturalnych (zgodnych z COSMOS) i skutecznych składników pochodzących ze zrównoważonych procesów produkcji.

 

Nowoczesne źródła surowców naturalnych

Kosmetyki naturalne są dziś często preferowane ze względu na wykorzystywane w nich składniki, które są postrzegane jako czyste i bezpieczne, jednakże zmiany klimatu i względy ekologiczne sprawiają, że pozyskiwanie naturalnych surowców staje się coraz trudniejsze. Fermentacja pozwala na przetwarzanie naturalnych substratów znanymi od wieków metodami i daje możliwość pozyskania nieograniczonej liczby bioaktywnych składników (w tym przeciwutleniaczy, peptydów i unikalnych substancji fitopochodnych). Wiadomo również, że fermentacja zwiększa biodostępność i skuteczność substancji czynnych. 

W poszukiwaniu dobrostanu

Współcześni użytkownicy kosmetyków mają bardziej prozdrowotną i holistyczną postawę. Skóra nie jest przez nich postrzegana jedynie jako ochrona ciała, ale raczej jako aktywny ekosystem. Wraz ze zdrowym mikrobiomem stanowi pierwszą linię obrony organizmu przed szkodliwymi dla nas czynnikami. Propozycja pielęgnacji skóry na bazie produktów fermentowanych trafia do odbiorców, którzy coraz chętniej sięgają po bardziej skuteczne sposoby dbania o zdrowie, urodę i dobre samopoczucie. Substancje aktywne otrzymywane metodami fermentacji mogą pomagać w uzyskaniu równowagi pomiędzy pożytecznymi i patogennymi składnikami mikrobiomu poprzez kontrolowanie wzrostu poszczególnych drobnoustrojów i stymulowanie odpowiedzi immunologicznej organizmu gospodarza. 

Młodość zawsze w cenie

Pomimo iż konsumenci uznają starzenie się skóry jako nieuniknione, a priorytetem jest dbałość o zdrowie i środowisko, zapotrzebowanie na młody wygląd i kosmetyki typu anti-aging jest wciąż bardzo duże. W rezultacie świadomi odbiorcy wymagają więcej od swoich kosmetyków. Substancje aktywne pochodzenia fermentacyjnego cechuje dobrze udokumentowana skuteczność i bezpieczeństwo stosowania. Oferta składników aktywnych Evonik powiększyła się w ostatnich miesiącach o nowe substancje pozyskiwane metodami fermentacji:

BeautiFerm® Healerine (INCI: Water/Aqua; Ganoderma lucidum extract; Glycerin; Propanediol; Xanthan gum; 1,2-hexanediol; Caprylyl glycol) powstaje podczas fermentacji ekstraktu z grzybów Reishi i jest bogaty w metabolity, takie jak triterpenoidy i beta-glukan.

Naturalnie przyspiesza regenerację naskórka i odbudowę bariery skórnej oraz proces gojenia po zabiegach medycyny estetycznej i laseroterapii.

Aktywuje szlaki biologiczne zaangażowane w migrację i proliferację komórek skóry, co prowadzi do przywrócenia jej młodego wyglądu.

Znane od wieków własności lecznicze grzyba Reishi, zwanego też „grzybem nieśmiertelności”, stają się dostępne dzięki biotechnologii.

BeautiFerm® Lift (INCI: Glycerin, Pichia Ferment Lysate Filtrate) to naturalny składnik otrzymywany w wyniku fermentacji szczepu drożdży Pichia pastoris występującego wśród stuletnich drzew Parku Narodowego Yosemite w USA.

Naturalnie wspiera odbudowę jędrności i elastyczności skóry. Widocznie podnosi owal twarzy i wygładza zmarszczki.

Promuje syntezę pro-kolagenu i elastyny dzięki wysokiej skuteczności w pobudzaniu aktywności fibroblastów.

Przyspiesza procesy zdrowej odnowy naskórka i wzrost witalności komórek skóry.

* BeautiFerm® Resurf (INCI: Lactobacillus/Rye Flour Ferment; Sodium Benzoate; Potassium Sorbate) to rodzina produktów powstających na bazie fermentowanego, ekologicznego żyta. Evonik wykorzystuje mieszaninę wielu naturalnych szczepów bakterii kwasu mlekowego, co pozwala na uzyskanie szerszego spektrum korzystnych dla skóry metabolitów i jeszcze lepsze wspieranie równowagi mikrobiomu.

Odmładza poprzez przyspieszoną odnowę komórkową, ukazując odświeżoną, promienną i pozbawioną niedoskonałości cerę.

Para-probiotyki i postbiotyki aktywnie promują wzrost i różnorodność pożytecznych bakterii skóry.

Dostępny w trzech formatach: koncentratu, cieczy i serum oraz z różnymi układami konserwującymi.

Serdecznie zapraszamy Państwa do wypróbowania naszych nowych produktów i wykorzystania ich w Państwa nadchodzących projektach.

Autorka: Anna Sypniewska,

Technical Support Manager Adara Sp. z o.o.

Źródła

Fot. Licencja Biotechnologia.pl/Adara

KOMENTARZE
Newsletter