Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
Krakowscy eksperci z GAEU Consulting rozbili bank dotacji w programie Horyzont 2020
Krakowscy eksperci z firmy doradczej GAEU Consulting pozyskali dla swoich klientów ponad 50% środków dostępnych w ramach osi tematycznych Life Science ostatniego naboru w programie Horyzont 2020, Instrument MŚP.

 

Chętnych na otrzymanie dotacji na projekty typu Life Science było ponad 100 organizacji z całej Europy, z których Komisja Europejska wybrała tylko pięć, którym przyznała dofinansowanie. Aż trzy wnioski z pięciu wygranych zostały przygotowane przez krakowskich specjalistów.

 

– Żadna z europejskich firm doradczych nie może pochwalić się pozyskaniem tylu dotacji na projekty Life Science w jednym naborze programu Horyzont 2020 – mówi Tomasz Wąsik, CEO firmy GAEU Consulting – To oznacza, że najlepszy obecnie zespół w dziedzinie pozyskiwania dotacji na innowacyjne projekty (w tym z obszaru life science) pracuje w Krakowie.

 

Łącznie, w ostatnim naborze, eksperci GAEU Consulting pozyskali dla swoich klientów 6,4 mln euro. Pieniądze z pozyskanych przez GAEU dotacji trafią do szwedzkich firm.

 

– W Polsce niewiele małych i średnich firm ubiega się o dotację z Instrumentu MŚP w ramach Horyzont 2020. Nie dlatego, że brakuje nam innowacyjnych projektów, ale dlatego, że ten program uchodzi za najtrudniejszy – dodaje Wąsik – Tymczasem w 2017 roku budżet Instrumentu MŚP jest wyższy o 84 MEUR w porównaniu z rokiem 2016, jest więc o co walczyć.

 

Horyzont 2020 to największy w historii program finansowania badań naukowych i innowacji w Unii Europejskiej. O dofinansowanie z tego programu starają się firmy i instytucje, start-upy i jednostki naukowe które prowadzą projekty m.in. z dziedziny life science.

 

Zespół Tomasza Wąsika pomógł już sfinansować takie projekty, jak studia kliniczne nad wczesnym wykrywaniem raka trzustki, badania nad nowym lekiem na cukrzycę czy przełomowy projekt z dziedziny diagnostyki astmy u dzieci poniżej siódmego roku życia.

 

Od początku funkcjonowania programu Instrument MŚP w ramach Horyzont 2020, specjaliści z GAEU pozyskali już ponad 19 milionów euro (76 milionów złotych) na projekty swoich klientów.

 

 

KOMENTARZE
Newsletter