Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
INNO-GENE sprzedała udziały spółki zależnej CEBIM
Adam Zalewski, 23.10.2015 , Tagi: inno-gene
INNO-GENE sprzedała udziały spółki zależnej CEBIM
Lider polskiego rynku badań genetycznych poinformował o podpisaniu przez spółkę zależną Centrum Badań DNA (CBDNA) umowy zbycia udziałów w spółce zależnej Centrum Edukacji Bio−Medycznej (CEBIM) o łącznej wartości 39,6 tys. zł i reprezentującej 49,5 proc. głosów na Walnym Zgromadzeniu. Nabywcą została spółka MAC ALPHA, a finalna wartość sprzedaży wyniosła 56 tys. zł.

 

Zawarta umowa to kolejny krok na drodze prowadzącej do optymalizacji struktury grupy. W połowie września firma ogłosiła uzyskanie kontroli nad spółką bioinformatyczną Vita-in-Silica. W wyniku wartej 42 tys. zł transakcji Inno-Gene podniosła swoje zaangażowanie z 20 do 52,8 proc. W efekcie – dzięki rozwojowi technologii bioinformatycznych, spółka liczy na wzrost marżowości wykonywanych badań genetycznych oraz zwiększenie atrakcyjności świadczonych usług. Wcześniej – w październiku 2014 r. – Inno-Gene ogłosiła zbycie udziałów w spółce NewLabSystem.

- Decyzja o sprzedaży udziałów w CEBIMie świadczy o naszej konsekwencji w działaniach, których Jacek Wojciechowskicelem jest uporządkowanie struktury grupy. Wycofujemy się z projektów wprost nie związanych z naszą podstawową działalnością i koncentrujemy się na tych, które są niezbędne do utrzymania szybkiego tempa wzrostu naszej organizacji – tłumaczy Jacek Wojciechowicz, Prezes Zarządu i znaczący akcjonariusz Inno-Gene S.A.

Kilka dni temu Inno-Gene ogłosiło zakończenie Oferty Publicznej Akcji, w której spółka pozyskała od inwestorów 4 mln zł. Pozyskane środki pozwolą na kontynuację strategicznych celów grupy. Na chwilę obecną spółka planuje koncentrować się na działaniach prowadzących do podniesienia wyników sprzedaży.

W połowie września Inno-Gene opublikowała strategię na lata 2015-2018, której celem jest umocnienia pozycji lidera polskiego rynku badań genetycznych. W ciągu kolejnych trzech lat spółka planuje podwoić udział w rynku badań genetycznych w Polsce, z szacowanych 6 proc. w 2015 r. do 12 proc. w 2018 r. Jednocześnie oczekuje, że w tym czasie wartość rynku wzrośnie do 200 mln zł (wzrost o 150 proc. wobec szacunków na 2015 r.). O szczegółach strategii przeczytacie w naszym wcześniejszym artykule.

Spółka planuje nadal ubiegać się o unijne dotacje. W latach 2007-2015 pozyskała ok. 33 mln zł, które zostały przeznaczone na sfinansowanie 12 projektów. Inno-Gene oczekuje, że do zakończenia aktualnego budżetu unijnego w 2020 r. zdoła pozyskać podobną kwotę

Źródła

Informacja prasowa Inno-Gene

KOMENTARZE
Newsletter