Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
Zakład Produkcyjny Servier – Anpharm – rzetelny i elastyczny partner CDMO
Redakcja _, 12.03.2018 , Tagi: servier, anpharm, cdmo
Zakład Produkcyjny Servier – Anpharm – rzetelny i elastyczny partner CDMO
Zakład Produkcyjny Servier – Anpharm – zlokalizowany na warszawskiej Białołęce od ponad 20 lat należy do Grupy Servier, globalnej niezależnej firmy farmaceutycznej, drugiej co do wielkości na świecie, obecnej w 148 krajach, w tym od 25 lat w Polsce. Firma działa w formule fundacji non-profit, co pozwala jej zachować stabilność, biznesową niezależność oraz daje możliwość realizacji wizji i strategii długoterminowych.

 

 

Warszawska fabryka leków Anpharm jest obecnie piątym co do wielkości produkcji zakładem produkcyjnym Servier na świecie, po fabrykach we Francji, Irlandii, Rosji i Chinach. Misją warszawskiego zakładu jest dostarczanie polskim pacjentom jakościowych produktów leczniczych. Blisko 100% leków Servier dostępnych na polskim rynku produkowanych jest w Anpharmie. To właśnie tu wytwarzane są najważniejsze leki kardiologiczne, diabetologiczne i przeciwdepresyjne. Polska fabryka Servier została wybrana także jako miejsce produkcji preparatów złożonych w kardiologii.

W ramach usług CDMO firma oferuje kompleksowe usługi kontraktowe w zakresie produkcji stałych form leków w procesach granulacji, tabletkowania i powlekania, transferu technologii, walidacji procesów, zmiany technologii, wsparcia w procesie rejestracji, pakowania tabletek/kapsułek twardych w blistry i pojemniki PP i HDPE, nowoczesnych technologii – modyfikowania wielkości blistra, pozycjonowania tekstu, perforacji, różnych typy pojemników i zamknięć, wielopaków, nadruku opakowań kodem 2D Data Matrix, wsparcia technologii serializacji i agregacji usług analitycznych.

Jeszcze 9 lat temu w zakładzie Anpharm były tylko 3 linie pakujące, obecnie jest ich 5, z czego 2 umożliwiają pakowanie leków w butelki. Jest to przykład dywersyfikacji w technologii pakowania, dzięki którym fabryka ma możliwość zwiększania eksportu.

– 60% naszej produkcji trafia na polski rynek, reszta na eksport. Dziś leczymy ponad milion Polaków, a co piąty pacjent przyjmuje nasze leki złożone. Cieszy fakt, że jesteśmy w stanie zadbać o bezpieczeństwo zdrowotne nie tylko mieszkańców Polski, ale także Czech, Łotwy, Estonii, Litwy, Chorwacji, Słowacji, Słowenii i Serbii. Warto też podkreślić, że aż 25 proc. produkcji zakładu trafia na rynek francuski – wyjaśnia Colm Murphy, Dyrektor Zakładu Produkcyjnego Servier – Planujemy w 2018 roku zwiększenie udziału eksportu w całkowitej produkcji do 50%. Obecnie obsługujemy 13 krajów.

Niedawno nastąpiło otwarcie zmodernizowanego, certyfikowanego przez GIF, laboratorium kontroli jakości zakładu. Laboratorium zapewnia możliwość oferowania usług analitycznych dla innych podmiotów, w tym zagranicznych, oferuje kompleksowe usługi: od wykonania badań chemicznych i mikrobiologicznych substancji wyjściowych, które posłużą do produkcji leków gotowych, badania produktów i półproduktów, wykonania badań stabilności, profili uwalniania, badania warunków transportu i określenia, jaki mają wpływ na jakość produktu i właściwości chemicznie i fizykochemicznie, badania stabilności in use i finalnie potwierdzenia zgodności użytych materiałów opakowaniowych z dokumentacją rejestracyjną. Laboratorium przyjmuje również zlecenia typowo analityczne i wykonuje testy laboratoryjne.
--

Zakład Produkcyjny Servier – Anpharm oferuje indywidualne podejście do Klienta, doradztwo i wsparcie na każdym etapie współpracy. W celu uzyskania bardziej szczegółowych informacji w zakresie możliwości współpracy zapraszamy do kontaktu oraz bezpośredniego odwiedzenia zakładu na warszawskiej Białołęce. www.anpharm.pl; www.servier-cdmo.com

KOMENTARZE
news

<Wrzesień 2018>

pnwtśrczptsbnd
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
7
8
9
10
16
17
19
21
MEDmeetsTECH #6
2018-09-21 do 2018-09-21
22
23
24
Międzynarodowy Kongres Biogospodarki
2018-09-24 do 2018-09-24
25
IT w Służbie Zdrowia GigaCon
2018-09-25 do 2018-09-25
28
29
30
Newsletter