Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
W dniach 13 – 14 listopada 2013 r. odbędzie się już po raz szósty Europejskie Forum Gospodarcze
Europejskie Forum Gospodarcze jest wydarzeniem cyklicznym, które organizowane jest przez Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego. Projekt współfinansowany jest przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu samorządu województwa. Dyskusje podejmowane podczas Forum dotyczą aktualnej sytuacji gospodarczej z ukierunkowaniem na potencjał regionów, którego rozwój ma bezpośrednie przełożenie na wzmocnienie kondycji gospodarczej naszego kraju.

Organizatorom Forum zależy na tym, aby stworzyć platformę, pozwalającą na budowanie bliskiej, efektywnej, opartej na wzajemnych korzyściach współpracy z biznesem, dzięki której samorządy mogą budować swoją  konkurencyjność, kreować wartość dodaną dla mieszkańców, przedsiębiorców i inwestorów.

Jednym w głównych wątków podjętych podczas tegorocznej edycji Forum będzie rozwój branży usług BPO oraz korzyści, jakie ten dynamicznie rozwijający się sektor przynosi regionom. Dodatkowo, dyskusja na Forum skupi się wokół wyselekcjonowanych branż, w tym między innymi: IT, energetyki i odnawialnych źródeł energii, innowacyjnego włókiennictwa i przemysłu mody; innowacyjnego rolnictwa i przetwórstwa rolno-spożywczego; medycyny, farmacji, kosmetyków; oraz zaawansowanych materiałów budowlanych.

VI Europejskie Forum, podobnie jak w latach ubiegłych, obfitować będzie w okazje do spotkania znanych i niezwykle ciekawych osobowości.

Znamienitym Gościem będzie bez wątpienia Prof. Marek Belka, który zaszczyci nas swoją obecnością zarówno podczas sesji otwarcia, jak i w trakcie uroczystej wieczornej Gali VI EFG, która zwyczajowo już połączona będzie z wręczeniem Nagród Gospodarczych Województwa Łódzkiego.

Gościem honorowym tej edycji będzie Prof. Grzegorz Kołodko, który wygłosi wykład inauguracyjny pt. „Dokąd zmierza świat?”, a po jego zakończeniu, z dedykacją  dla Uczestników Forum, podpisywał będzie swoje najnowsze dzieło o tym samym tytule. Rolę głównego moderatora Forum obejmie znany dziennikarz, Maciej Orłoś.

Na Forum nie zabraknie oczywiście znamienitych Gości, przedstawicieli administracji państwowej - swoją obecność potwierdzili już Minister Jacek Męcina oraz Minister Janusz Steinhoff. Podobnie jak w zeszłym roku, podczas Forum spotkacie Państwo wybitnego ekonomistę Ryszarda Petru oraz wielu specjalistów z dziedziny outsourcingu, w tym sławnych na skalę światową: Stephana Fricke, Richarda Aboo czy Jima Costello.

Goście Forum będą mieli niepowtarzalną okazję uczestnictwa w wielu interesujących spotkaniach podczas dyskusji panelowych m.in. na temat: pomnażania wartości w biznesie, transportu pasażerskiego w kontekście rozwoju regionu czy przedsiębiorczości społecznej. Pierwszy dzień  Forum to silna reprezentacja paneli o tematyce BPO, gdzie pojawią się m.in. zagadnienia dotyczące strategii sourcingowych przedsiębiorstw, przyszłości dla branży BPO w Polsce i na świecie, powierzchni biurowych dla BPO oraz działalności w naszym regionie coraz bardziej popularnych call i contact center.

Bardzo znaczącym wydarzeniem podczas VI EFG będzie Szczyt Gospodarczy Polska - Rumunia, który planowany jest na 14 listopada 2013 r. i na którym to swą obecność potwierdziła już szeroka delegacja z Rumunii.

Tegoroczne Forum zakończone zostanie wyjątkowym, bardzo regionalnym akcentem – pokazem mody młodych projektantów „Talent Łódź Designer”, reprezentujących szkoły projektowania w Łodzi: ASP, PŁ, WSSiP oraz ESEDI.

Na te i inne wyjątkowe wydarzenia podczas VI Europejskiego Forum Gospodarczego, już dzisiaj  serdecznie zaprasza jego Gospodarz, Marszałek Województwa Łódzkiego, Witold Stępień.

Szczegółowy program obu dni Forum oraz formularz rejestracyjny dostępne są na oficjalnej stronie VI EFG: www.forum.lodzkie.pl

KOMENTARZE
Newsletter