Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
Brazylijskia Fundacja BIO-RIO rozpoczyna wspołpracę z BioForum
BioForum, czyli Środkowoeuropejskie Forum Biotechnologii i Innowacyjnego Biobiznesu, rozpoczyna współpracę z Fundacją BIO-RIO, koordynującą prace parku technologicznego w Rio de Janeiro – pierwszej i najstarszej w Ameryce Południowej tego typu instytucji dedykowanej branży biotechnologicznej. Tym samym BioForum jeszcze intensywniej kontynuuje ideę aktywizacji polskiego sektora innowacyjnego biobiznesu oraz promowania potencjału jaki drzemie w naszym regionie poza granicami Polski.

 

Podstawowym założeniem polsko-brazylijskiej kooperacji będzie wzajemne propagowanie regionalnych osiągnięć w zakresie szeroko rozumianych biotechnologii. Głównym celem działalności Fundacji BIO-RIO jest promocja eksportu produktów biotechnologicznych i usług przyczyniających się do rozwoju brazylijskiego biosektora. Z kolei BioForum rokrocznie staje się furtką umożliwiającą ocenę potencjału polskiej biobranży nie tylko krajom Europy Zachodniej, ale także Chinom, Rosji czy USA. Podczas kolejnej edycji BioForum do krajów tych dołączy także Brazylia.

W ramach stałego punktu programu BioForum, jakim jest Biopartnering, zorganizowanych zostanie szereg spotkań biznesowych pomiędzy przedstawicielami firm z Brazylii i Europy Środkowowschodniej. Spotkania te pozwolą nawiązać i zinternacjonalizować relacje biznesowe w obszarze innowacyjnego biobiznesu oraz podjąć współprace badawczo-rozwojowe nad projektami naukowymi. O biotechnologii w Brazylii będzie można usłyszeć także w trakcie jednej z sesji panelowych, gdzie przedstawiciele brazylijskiego biosektora opowiedzą o działalności najciekawszych firm ze swojego regionu.

 

Więcej informacji o BioForum i Fundacji BIO-RIO można znaleźć na stronach CEbioforum.com oraz Brasilbio.org.

 

KOMENTARZE
Newsletter