Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
Spółka z grupy Polpharma Biologics zawarła umowę na komercjalizację leku biopodobnego
Spółka z grupy Polpharma Biologics zawarła umowę na komercjalizację leku biopodobnego

Grupa Polpharma Biologics ogłosiła, że jej spółka joint venture z Santo Holding (grupa Strüngmann) – Bioeq – zawarła z Teva Pharmaceutical Industries Ltd. umowę partnerstwa dotyczącą komercjalizacji leku biopodobnego, kluczowego w terapii okulistycznej wysiękowej postaci zwyrodnienia plamki żółtej. Umowa przewiduje rozwój i produkcję kandydata na lek okulistyczny biopodobny do ranibizumabu (Lucentis®), w ramach której lek będzie sprzedawany w Europie, Kanadzie, Izraelu i Nowej Zelandii. W roku 2019 Bioeq zawarł umowę z Coherus BioSciences, Inc. dotyczącą komercjalizacji tego leku na terytorium USA.

 

Ranibizumab (Lucentis®) jest fragmentem antyangiogennego przeciwciała monoklonalnego (Fab), który został dopuszczony do leczenia wysiękowej postaci zwyrodnienia plamki żółtej – częstej formy utraty wzroku związanej z wiekiem. Na całym świecie co najmniej 25-30 mln ludzi cierpi na to schorzenie. Wprowadzenie na rynek substancji biopodobnej do ranibizumabu, dzięki udowodnionemu analitycznemu i klinicznemu podobieństwu, pozwoli zwiększyć konkurencję rynkową, obniżyć koszty, a przez to rozszerzyć dostęp pacjentów do terapii.

Współpraca z Teva Pharmaceutical Industries Ltd., światowym liderem farmaceutycznym, w zakresie komercjalizacji leku biologicznego to potwierdzenie zaufania do najwyższej jakości pracy specjalistów grupy Polpharma Biologics w obszarze opracowywania i produkcji leków biopodobnych. – Jest to olbrzymi krok naprzód w zakresie leków odmieniających życie. Jesteśmy dumni, że program prac rozwojowych nad lekiem biopodobnym FYB201 został pomyślnie zakończony. Dzięki tej umowie więcej pacjentów uzyska dostęp do wysoce skutecznych metod leczenia utraty wzroku, w tym zwyrodnienia plamki żółtej związanego z wiekiem. Jest to kolejny przykład zaangażowania grupy Polpharma Biologics w dostarczanie pacjentom bezpiecznych i skutecznych leków – powiedział dr Joerg Windisch, prezes zarządu grupy Polpharma Biologics

KOMENTARZE
news

<Styczeń 2024>

pnwtśrczptsbnd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
Newsletter