Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
Selvita i Merck zacieśniają współpracę
Adam Zalewski, 03.11.2015 , Tagi: selvita, merck
Selvita i Merck zacieśniają współpracę
Merck, wiodąca firma naukowo-technologiczna, oraz Selvita, największa innowacyjna firma biotechnologiczna w regionie Europy Środkowo-Wschodniej, ogłosiły 2 listopada rozpoczęcie nowej, trzyletniej współpracy mającej na celu walidację nowych koncepcji terapeutycznych w obszarze onkologii.

Celem nowej współpracy jest dostarczenie pierwszych w swojej klasie (tzw. first-in-class) związków małocząsteczkowych o potencjale terapeutycznym w licznych wskazaniach onkologicznych.

Zarówno Selvita jak i Merck wnoszą do współpracy zasoby ludzkie i finansowe, doświadczenie w walidacji nowych celów terapeutycznych, wiedzę z zakresu bioinformatyki, chemii medycznej, biologii in vitroin vivo oraz toksykologii.

- Jesteśmy zachwyceni perspektywą nowej współpracy oraz kontynuacją owocnej relacji z Selvitą. Opieramy ją na dotychczasowych pozytywnych doświadczeniach oraz wspólnym wysiłku włożonym w projekt w minionych dwóch latach - mówi Andree Blaukat, Dyrektor Translacyjnej Platformy Badań Onkologicznych w Merck. - Dokonujemy znaczącego postępu w badaniach nad metabolizmem komórek nowotworowych, co motywuje nas do skupienia się na naszej misji stworzenia innowacyjnych leków onkologicznych, które dadzą pacjentom szerokie możliwości terapeutyczne w walce z chorobą nowotworową - dodaje.

Nowa współpraca będzie wiodącą w portfolio projektów badawczo-rozwojowych opartych na modelu dzielonego ryzyka. Ramy projektu pozostają podobne do tych, jakie obie firmy wypracowały w trakcie dwuletniej współpracy w obszarze metabolizmu nowotworów zainicjowanej w 2013 roku.

Zgodnie z postanowieniami nowej umowy, Merck uzyska wyłączną licencję do wspólnie wypracowanej własności intelektualnej, a Selvita otrzyma honoraria związane z kamieniami milowymi oraz procentowy zysk ze sprzedaży leku, w przypadku pomyślnego rozwoju i komercjalizacji leku przez Merck.

Nowa współpraca obejmuje etap identyfikacji i charakteryzacji małych cząsteczek o potencjale terapeutycznym, po którym Merck będzie kontynuował rozwój związków samodzielnie.

Krzysztof Brzózka, Dyrektor ds. Naukowych Selvita S.A. komentuje: - Wspólny projekt Merck i Selvity jest doskonałym przykładem współpracy, w której obie strony swoją wiedzą i zaangażowaniem przyczyniają się do identyfikacji i rozwoju nowych celów terapeutycznych. Dzięki temu rozwijamy nowe związki z nadzieją wprowadzenia ich w fazę badań klinicznych. Tego rodzaju intensywna i pełna zaangażowania współpraca leży u podstaw wizji jaką Selvita kieruje się w swojej strategii odkrywania leków.

 

Źródła

Informacja prasowa Selvity, uzyskana dzięki uprzejmości Piotra Książka

KOMENTARZE
news

<Lipiec 2020>

pnwtśrczptsbnd
29
30
NutraFood Poland
2020-06-30 do 2020-07-02
Oznaczanie probówek PCR
2020-06-30 do 2020-06-30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
Newsletter