Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
Robotyczne rozwiązania w szpitalu i w aptece
Zarówno praca w aptece, jak i zarządzanie szpitalem wymagają dokładności i staranności. Każdy błąd skutkować może konsekwencjami mającymi wpływ na ludzkie zdrowie. W codziennej pracy farmaceuty zarówno w aptece otwartej, a także w szpitalu – pomocne są rozwiązania robotyczne. Zmniejszają one ryzyko błędu, przyspieszają dostarczenie leku do pacjenta, są oszczędnością czasu i pieniędzy.

Zarządzanie dystrybucją leków w szpitalu nie należy do łatwych zadań. Osoby odpowiedzialne za ten proces nie mogą sobie pozwolić nawet na najmniejszy ułamek błędu – przy średnio 5000 podawanych dawek leków dziennie nawet 99.9 % poprawności to aż 5 błędnie zaordynowanych leków. Urządzeniem ułatwiającym pracę szpitali jest Stacja Pyxis MedStation 4000. Automatyzacja szpitali, którą ułatwia to urządzenie pozwala na uzyskanie oszczędności finansowych i czasowych – które w dalszej perspektywie także przekładają się na mniejsze wydatki. Najważniejsze dla pacjenta i jego bezpieczeństwa jest to, że urządzenie wydaje tylko leki zaadresowane do konkretnego chorego - dzięki czemu nie ma mowy o popełnieniu błędu przy wydawaniu leku. Ewentualny błąd – który ma źródło pochodzenia ludzkiego (nieodpowiednie wpisanie do urządzenia) – jest natychmiast wychwytywany przez system a informacja przekazywana jest do lekarza. Urządzenie rozpoznaje, na jakie leki pacjent jest uczulony, wychwytuje ewentualne interakcje. Pomaga także w pracy lekarza – poprzez dostosowanie dawki i rodzaju. Dzięki rozbudowanemu systemowi szuflad, leki są dostępne łatwo i szybko, a samo urządzenie jest bardzo pojemne.

 

Nowe rozwiązania dla aptek

Rowa Vmax to apteczny robot magazynowy, który dzięki wielu różnym możliwościom konfiguracyjnym pozwala dopasować magazyn dokładnie do potrzeb i warunków apteki. Rowa Vmax znacznie usprawnia pracę apteki – opakowania leków są umieszczane precyzyjnie obok siebie na całej powierzchni urządzenia, dzięki czemu na bieżącym metrze magazynu mieści się do 4000 pudełek. Specjalna głowica chwytająca, zdolna przenosić do 8 opakowań równocześnie, wydaje farmaceucie odpowiednie opakowania w ciągu kilku sekund. Urządzenie obsługiwane jest za pomocą wygodnego i intuicyjnego, dotykowego panelu.

Pharos to inteligentny system kolejkowy, który znacznie usprawni obsługę pacjentów w każdej aptece. Jego wdrożenie przynosi korzyści zarówno klientom, jak i pracownikom apteki. Dzięki niemu pacjenci mają większy dostęp do informacji oraz są sprawniej obsługiwani, co przekłada się na krótszy czas spędzony w aptece. Pharos oszczędza też czas pracowników apteki – pozwala zoptymalizować ich pracę, dzięki czemu mogą skupić się na innych zadaniach.

Wszystkie rozwiązania będzie można obejrzeć na żywo podczas odbywających się w hali EXPO Międzynarodowe Targi Farmaceutyczne Pharmacy WIHE Warsaw w dniach 1-3 października na stoisku firmy Glintt.

 

Źródła

informacja prasowa

KOMENTARZE
news

<Czerwiec 2024>

pnwtśrczptsbnd
30
31
2
3
4
8
9
10
12
14
15
16
19
PCI Days
2024-06-19 do 2024-06-20
20
21
22
23
24
25
26
28
29
30
Newsletter