Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
Zapowiedź II aukcji charytatywnej „Bioniczna rewolucja” w programie Bio-Tech Live

Naukowcy z Fundacji Badań i Rozwoju Nauki po raz kolejny postanowili w nietypowy sposób pozyskać fundusze na prowadzenie przełomowych badań naukowych. Ponad dwa lata po wydrukowaniu pierwszego na świecie prototypu bionicznej trzustki zapraszają na II aukcję charytatywną niezwykłych zdjęć spod mikroskopu. Zebrane środki zostaną przeznaczone na fazę kliniczną badań i stworzenie Europejskiego Centrum Biotechnologii Medycznej.

 

 

Już po raz drugi Dom Aukcyjny Art in House poprowadzi nietypową aukcję charytatywną, podczas której będzie można wylicytować artystyczne zdjęcia mikroskopowe wykonane w laboratorium Fundacji przy okazji prac nad 3D bioniczną trzustką. – Każde kolejne zdjęcie to fragment historii. Historii o ludziach z pasją, którzy chcą odkrywać „białe plamy” na mapie nauki, a dzięki temu ratować zdrowie i życie milionów – opowiada dr hab. n. med. Michał Wszoła, Przewodniczący Rady Naukowej Fundacji. W trakcie prac w laboratorium wykonano kilkadziesiąt niezwykłych, artystycznych zdjęć mikroskopowych. Uchwycone na nich elementy ludzkiego organizmu zachwycają bogactwem form, struktur i kolorów. Kompozycja fotografii nadaje im formę obrazów i przywołuje skojarzenia z szeroką gamą stylów malarskich i artystycznych. Przychodzą na myśl dzieła dadaistów, symbolistów, surrealistów, ekspresjonistów, twórców tej miary co Jackson Pollock, Vincent van Gogh czy Edvard Munch.

Zapowiedzią II aukcji charytatywnej jest wystawa plenerowa w Łazienkach Królewskich, gdzie do końca maja można obejrzeć zdjęcia spod mikroskopu i przenieść się w świat fascynującej opowieści o powstawaniu 3D bionicznej trzustki – innowacyjnej terapii cukrzycy typu I. Prezentowane na wystawie obrazy będą przedmiotem II aukcji charytatywnej „Bioniczna rewolucja”, z której dochód zostanie przeznaczony na budowę Europejskiego Centrum Biotechnologii Medycznej. Multidyscyplinarne centrum umożliwi nie tylko kontynuację badań nad bioniczną trzustką, ale również opracowanie innych pionierskich terapii medycznych. II aukcja charytatywna „Bioniczna rewolucja” odbędzie się online 27 maja 2021 r. o godz. 19.30 na platformie aukcyjnej onebid.pl

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia wystawy i wzięcia udziału w licytacji. Współorganizatorem aukcji charytatywnej jest Dom Aukcyjny Art In House. Portal Biotechnologia.pl objął wydarzenie patronatem medialnym. Więcej informacji na stronie www.bionicznarewolucja.pl oraz w naszym materiale filmowym poniżej (od 50:40 min.), gdzie docent Wszoła zachęca nie tylko do udziału w aukcji, ale opowiada o samym projekcie bionicznej trzustki – jego genezie, obecnym stanie prac i przyszłości, kiedy to zespołowi przyjdzie się zmierzyć z równie wymagającą, co badawcza, fazą wdrożeniową.

 

KOMENTARZE
news

<Czerwiec 2024>

pnwtśrczptsbnd
30
31
2
3
4
8
9
10
12
14
15
16
19
PCI Days
2024-06-19 do 2024-06-20
20
21
22
23
24
25
26
28
29
30
Newsletter