Konkursu Innovators under 35 skierowany jest do przedsiębiorców, badaczy, autorów pionierskich projektów. Musza oni działać w jednaj z następujących dziedzin:
- telekomunikacja
- biotechnologia
- hardware
- software
- web
- nanotechnologia i materiały
- transport
- energia
Ponadto, jak wskazuje tytuł inicjatywy, uczestnicy muszą mieć mniej niż 35 lat. Po spełnieniu w/w oczekiwań wybrane osoby będą miały niepowtarzalną możliwość zaprezentowania swojego projektu przed międzynarodową publicznością. – Nagroda w tym konkursie nie jest związana z korzyściami materialnymi. Tutaj najważniejszy jest prestiż wydarzenia, zasięg oraz kontakt z ludźmi z całego świata. Młodzi ludzie dostają szansę połączenia świata nauki z biznesem, mogą na przykład znaleźć inwestora dla swojego projektu – tłumaczy Agnieszka Dudka z Działu Promocji i Rozwoju Poznańskiego Parku Naukowo-Technologicznego.
Innovators Under 35 to konkurs, który ma na celu wyłonienie młodych liderów nowych technologii na całym świecie. Przedsięwzięcie organizowane przez MIT Technology Review, w samej Europie odbyło się dopiero kilka razy, a już ponad setka młodych innowatorów z Hiszpanii, Francji, Niemiec i Włoch dołączyła do grona zauważonych. - Program odnajduje osobowości, które w wybitny sposób rozwiązują złożone problemy współczesnego świata. Poprzez znajomość i rozwój technologii przyczyniają się one do stworzenia lepszej przyszłości – zaznacza Jason Pontin, dyrektor MIT Technology Review.
Zgłoszenia można wysyłać za pośrednictwem platformy: www.mitinnovatorseurope.com, która będzie aktywna do 31 marca 2015 r. Po zakończeniu tego etapu profile kandydatów ocenią eksperci. Nazwiska 10 finalistów zostaną opublikowane z początkiem czerwca 2015 r., a ich projekty będą prezentowane podczas ceremonii finałowej, która odbędzie się 11 czerwca w Polsce.
Obecnie wśród osobowości, które odkryto podczas konkursu znajdują się między innymi Konstantin Novoselov (noblista w dziedzinie fizyki), Max Levchin (założyciel firmy PayPal), David Karp (założyciel Tumblr), Sergey Brin (założyciel Google) czy Linus Torvalds (założyciel Linux).
Autor: Anna Szulc
KOMENTARZE