Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
Szukasz innowacji? Weź udział w projekcie SPIN!
Jesteś przedsiębiorcą? Od lat marzysz o tym, żeby wprowadzić w swojej firmie nowe, innowacyjne rozwiązania? Nie wiesz, jak się do tego zabrać? Jeśli tak, to już teraz zgłoś swój udział w projekcie SPIN – Małopolskie Centra Transferu Wiedzy, którego organizatorem jest Województwo Małopolskie.

 

SPIN Małopolskie Centra Transferu Wiedzy to świetna propozycja dla przedsiębiorców, którzy szukają sposobów na rozwinięcie swojej działalności. Dzięki współpracy samorządu województwa z trzema największymi małopolskimi uczelniami – Akademią Górniczo-Hutniczą, Politechniką Krakowską i Uniwersytetem Jagiellońskim – mają oni możliwość wziąć udział w projekcie SPIN i… znaleźć odpowiedzi na nurtujące ich pytania! Pomogą im w tym naukowcy i specjaliści, zwłaszcza działający w trzech kluczowych dla Małopolski dziedzinach: energia zrównoważona, nauki o życiu oraz technologie informacyjne i komunikacyjne.

Małopolskie Centrum Biotechnologii Uniwersytetu Jagiellońskiego działa od czterech lat. Instytucja posiada nowoczesne zaplecze biotechnologiczne o powierzchni 3 600 m2 wraz ze specjalistycznym sprzętem badawczym. Pozwala to na prowadzenie badań w wielu dziedzinach, takich jak: biologia strukturalna, biochemia, biologia molekularna komórki, genomika, bioinformatyka czy neurobiologia. W Centrum zatrudnionych jest ponad sto osób, z czego przeszło połowa na stanowiskach naukowych. Warto podkreślić, iż działalność Centrum jest oceniana przez Międzynarodowy Komitet Doradczy, w którego skład wchodzą dwaj laureaci Nagrody Nobla (prof. Ada Yonath oraz prof. Rober Huber). Ponad 20% osób prowadzących badania w MCB stanowią obcokrajowcy.

 

Sięgnij po wsparcie specjalistów

W ramach projektu SPIN pracownicy naukowi Centrum wraz z zespołem Commercial Team udzielają małopolskim firmom bezpłatnego wsparcia w obszarze biotechnologicznym. Tylko w ciągu ostatniego półtora roku pomocy udzielono już kilkudziesięciu przedsiębiorcom. W trakcie ponad stu spotkań opracowano wiele koncepcji rozwoju innowacyjnych technologii w przedsiębiorstwach oraz przygotowano wnioski o dofinansowanie różnorodnych pomysłów. Poza projektami badawczymi złożono także wnioski aplikacyjne na mniejsze i większe bony na innowacje. To jednak nie wszystko – dzięki wsparciu Commercial Team udało się przekonać dwa zagraniczne startupy, z Kanady oraz z Wielkiej Brytanii, do założenia oddziałów w Krakowie. Dzięki temu mogą one współpracować oraz korzystać ze wsparcia polskich badaczy w celu rozwijania innowacyjnych technologii na terenie Polski. To wielka szansa na zatrudnienie dla młodych i utalentowanych małopolskich badaczy.

Warto podkreślić, że projekt SPIN pozwolił pracownikom Małopolskiego Centrum Biotechnologii UJ zaprezentować się małopolskiemu społeczeństwu, w szczególności przedsiębiorcom, jako prężnie działające centrum, otwarte na współpracę naukową w projektach aplikacyjnych oraz chętne do udzielenia naukowych porad czy prowadzenia szkoleń. Największym zainteresowaniem cieszyły się do tej pory konsultacje w dziedzinie technologii żywności oraz kosmetologii, które zaangażowały do współpracy liczne grupy badawcze i zespoły.

 

Na co może liczyć Twoja firma?

* Opracowanie koncepcji rozwoju innowacyjnych technologii, w tym audyt technologiczny

* Pomoc w otrzymaniu bonów na innowacje i w nawiązaniu kontaktów B2B

* Przygotowywanie ofert i zapytań w zakresie prac badawczo-rozwojowych (B+R)

* Przegląd profili wykonawców i nabywców prac B+R

* Doradztwo w negocjacjach i zawieraniu umów pomiędzy wykonawcami i nabywcami wyników prac B+R

 

Dowiedz się więcej o tym, jak wziąć udział w projekcie:

www.spin.malopolska.pl oraz www.mcb.uj.edu.pl

KOMENTARZE
Newsletter