Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
Stworzono komiks edukacyjny o mikroplastiku
Stworzono komiks edukacyjny o mikroplastiku

Czy komiks to dobry sposób przekazywania wiedzy? Jak najbardziej! W ramach projektu EIT Food #AnnualFoodAgenda po raz kolejny użyto właśnie takiej formy edukacji – powstał komiks na temat mikroplastiku. Dr Linda spotyka na plaży dzieci i następnie zabiera je w ciekawą podróż, aby wytłumaczyć im, jak powszechny w życiu człowieka jest mikroplastik.

 

 

Komiks jest częścią darmowych i dostępnych dla wszystkich materiałów, które zostały opracowane w ramach projektu EIT Food #AnnualFoodAgenda. Do wykorzystania komiksu zachęcamy zwłaszcza nauczycieli języka angielskiego lub hiszpańskiego oraz nauczycieli, którzy prowadzą uczniom zajęcia związane z dbaniem o środowisko bądź poświęcone żywności czy odżywianiu.

#AnnualFoodAgenda to projekt komunikacyjny finansowany ze środków EIT Food, czyli Europejskiego Instytutu Innowacji i Technologii ds. Żywności. EIT Food to wiodąca w Europie inicjatywa na rzecz tworzenia innowacji w branży rolno-spożywczej oraz budowania bardziej zrównoważonego, zdrowego i godnego zaufania systemu żywnościowego. Konsorcjum EIT Food składa się z kluczowych dla branży przedsiębiorstw, start-upów, ośrodków badawczych i uniwersytetów z całej Europy. EIT Food to jedna z ośmiu Wspólnot Wiedzy i Innowacji ustanowionych przez Europejski Instytut Innowacji i Technologii (EIT), niezależny organ UE powołany w 2008 r. w celu stymulowania innowacji i przedsiębiorczości w całej Europie.

KOMENTARZE
Newsletter