Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
Spółka Sanofi przejmie Protein Sciences
Spółka Sanofi przejmie Protein Sciences
Spółka Sanofi ogłosiła planowane przejęcie firmy Protein Sciences, prywatnej spółki biotechnologicznej zajmującej się wytwarzaniem szczepionek, której siedziba znajduje się w Meriden w stanie Connecticut w Stanach Zjednoczonych. Zgodnie z umową spółka Sanofi dokona płatności z góry w wysokości 650 milionów dolarów i zapłaci do 100 milionów dolarów po ukończeniu określonych etapów prac.

 

 

W październiku 2016 roku wytwarzana przez firmę Protein Sciences czterowalentna szczepionka przeciwko grypie (QIV) Flublok® została dopuszczona do obrotu przez amerykańską Agencję ds. Żywności i Leków (FDA). Preparat Flublok® to jedyna zatwierdzona przez FDA szczepionka przeciwko grypie oparta na rekombinowanym białku.

 

Przejęcie firmy Protein Sciences pozwoli nam uzupełnić nasze portfolio produktów przeciwko grypie o rekombinowaną szczepionkę, której skład nie jest oparty na białku jaja kurzego – powiedział David Loew, wiceprezes wykonawczy Sanofi i szef Sanofi Pasteur (dział szczepionek grupy Sanofi).

 

Firma Protein Sciences aktywnie poszukiwała szansy na rozwój, zwłaszcza na terenie USA – powiedziała Manon M.J. Cox, prezes i dyrektor firmy Protein Sciences. – Spodziewamy się, że po połączeniu naszej firmy z Sanofi Pasteur, szczepionka Flublok® zyska dzięki doświadczeniu Sanofi Pasteur w dziedzinie szczepionek przeciwko grypie.

 

Przejęcie, które zostało jednogłośnie zatwierdzone przez zarząd firmy Protein Sciences
i większość jej udziałowców, ma zostać sfinalizowane w trzecim kwartale 2017 roku, po uzyskaniu niezbędnych zezwoleń.

 

KOMENTARZE
Newsletter