Pod koniec roku biotechnologia często bywała na salonach i na ustach decydentów i inwestorów. Paweł Borys z Polskiego Funduszu Rozwoju ogłosił Program Rozwoju Biotechnologii, zaś Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego zapowiedziało utworzenie Instytutu Biotechnologii Medycznej, czyli inwestycji rzędu 500 mln zł w perspektywie 10 lat na zespoły naukowe prowadzące najbardziej odkrywcze badania podstawowe w zakresie szeroko pojętej biomedycyny. To był impuls dla organizatorów BioForum, aby sprowokować debatę pod kątem zmian legislacyjnych uwzględniających szybki i konieczny rozwój biotechnologii w kraju.
Przechodząc do szczegółów sesji, o roli biotechnologii w rozwoju gospodarki w Polsce opowie Minister Przedsiębiorczości i Technologii Jadwiga Emilewicz. Krzysztof Senger, Członek Zarządu Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu, przybliży możliwości promocji firm farmaceutycznych i biotechnologicznych. Podczas panelu przewidziana jest także debata na temat reformy nauki i szkolnictwa wyższego z przedstawicielami Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz znaczenia leków biotechnologicznych w polityce zdrowotnej w Polsce.
Co więcej, BioForum będzie miejscem dyskusji pomiędzy przedstawicielami firm biotechnologicznych (swój udział zapowiedzieli m.in. Artur Chabowski, prezes Mabion S.A., Robert Neymann, prezes Bioton S.A., Aleksander Sowa, Dyrektor ds. Strategii i Rozwoju Portfolio w Roche Polska) a przedstawicielami instytucji rządowych (pojawi się m.in. Piotr Dardziński, Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego), która będzie miała na celu wymianę pomysłów, jak przyspieszyć rozwój biotechnologii w Polsce i stać się globalnym graczem na rynku LifeScience?
Sesja będzie zorganizowana w godzinach 10:30-12:00, zaś panel dyskusyjny – 12:00-12:30, dnia 23 maja br. Jeżeli z zainteresowaniem przeczytaliście ten artykuł, zarejestrujcie się na wydarzenie!
KOMENTARZE