Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
Selvita z nowym dyrektorem ds. zintegrowanych projektów badawczo-rozwojowych
Redakcja _, 09.05.2019 , Tagi: Tom Coulter, selvita
Selvita z nowym dyrektorem ds. zintegrowanych projektów badawczo-rozwojowych
Selvita zatrudniła dr Toma Coultera na stanowisko dyrektora ds. zintegrowanych projektów badawczo-rozwojowych. Dr Coulter jest doświadczonym chemikiem medycznym, który m.in. przez 16 lat pracował nad odkrywaniem i rozwojem cząsteczek o działaniu terapeutycznym w Evotec, jednej z największych firm biotechnologicznych na świecie.

 

 

Dr Tom Coulter będzie wspierał naukowo realizację projektów odkrywania leków prowadzonych przez Selvitę na zlecenie klientów zewnętrznych. Dr Coulter, poza pracą w Evotec, pełnił także funkcje zarządcze w obszarze chemii medycznej i odkrywania leków w brytyjskich firmach biotechnologicznych, w tym Syntaxin, Karus Therapeutics i Midatech Pharma. Zarządzał programami odkrywania leków, rozwijając związki będące kandydatami klinicznymi, zgłaszanymi w ramach aplikacji IND do Amerykańskiej Agencji ds. Żywności i Leków (FDA).

Dr Coulter koordynował prace zarówno chemików, jak i biologów. Ma bogate doświadczenie w wielu obszarach terapeutycznych jak na przykład: onkologia, choroby zapalne i immunomodulacja, choroby metaboliczne, choroby ośrodkowego układu nerwowego (CNS) i inne. Prowadził zróżnicowane programy badawczo-rozwojowe, od małych cząsteczek do leków biologicznych, a także projekty w obszarze technologii dostarczania leków.

– Dr Tom Coulter wnosi niezwykle cenne doświadczenie do naszego zespołu, zarówno w wymiarze naukowym, jak i menadżerskim. Jego osiągnięcia na etapie od wczesnego do przedklinicznego rozwoju leków przynoszą Selvicie ogromną wartość dodaną. Liczymy, że jego wiedza i bogate doświadczenie nie tylko przyspieszą proces odkrywania i rozwoju cząsteczek o działaniu terapeutycznym, ale również przyczynią się do zwiększenia liczby zgłoszeń IND dokonywanych przez naszych klientów – mówi Edyta Jaworska, członek zarządu Selvita S.A.

W pierwszym kwartale br. Selvita ogłosiła, że chce do końca tego roku podzielić się na dwie niezależne spółki o globalnym zasięgu. Pierwsza firma skupi się na rozwoju małych cząsteczek o potencjale terapeutycznym w onkologii, a druga będzie świadczyć usługi badań kontraktowych. Obie spółki będą notowane na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych.

KOMENTARZE
news

<Listopad 2019>

pnwtśrczptsbnd
28
30
31
1
2
3
4
7
MEDmeetsTECH
2019-11-07 do 2019-11-07
9
40. Kongres i Targi LNE
2019-11-09 do 2019-11-10
10
11
15
16
17
22
24
27
28
Warsaw FOODHATON 2019
2019-11-28 do 2019-11-28
29
30
1
Newsletter