Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
Ruszyła III edycja programu stażowego Laboratorium Kariery w Polpharma Biologics
Po wejściu Polski do Unii Europejskiej tysiące najzdolniejszych absolwentów biotechnologii opuściło nasz kraj w poszukiwaniu możliwości rozwoju zawodowego. Dziś widzimy, że trend ten ulega odwróceniu. Dzięki działaniom rodzimych pionierów biotechnologicznych, takich jak Polpharma, ambitni młodzi ludzie mogą zdobywać doświadczenie w obszarze wysokich technologii bez przekraczania granic. Początkiem drogi zawodowej może być dla nich udział w III edycji programu stażowego Laboratorium Kariery w Polpharma Biologics.

 

 

Produkcja biotechnologiczna jest jedną z największych szans na przyspieszanie rozwoju i globalizację krajowej branży farmaceutycznej. Ekspansja w tej dziedzinie wymaga jednak nie tylko inwestycji w infrastrukturę, ale również w kapitał ludzki. Poważnym wyzwaniem dla sektora biotechnologii w Polsce są braki kadrowe. Niewielkie perspektywy zawodowe w kraju, a zarazem możliwość podjęcia pracy w dowolnie wybranym państwie Unii, przez wiele lat skłaniały absolwentów kierunków biologicznych i biotechnologicznych do emigracji w poszukiwaniu szansy na rozwój kariery.

– Potrzebujemy doświadczonych naukowców do pracy w naszych laboratoriach oraz specjalistów w dziedzinie produkcji i kontroli  jakości leków biopodobnych. W najbliższym czasie planujemy zatrudnić ok. 170 osób. Chcemy zachęcić Polaków, którzy po studiach zdecydowali się wyjechać za granicę, do powrotu do kraju, ale zapraszamy również do rozpoczęcia kariery w Polpharma Biologics studentów i absolwentów rodzimych uczelni oraz techników i liceów. Wdrożenie projektów takich jak Laboratorium Kariery to szansa, by najzdolniejszych młodych biotechnologów zatrzymać w Polsce –stwierdziła Adriana Kiędzierska-Mencfeld, Dyrektor Oddziału Biotechnologii Polpharmy w Gdańsku.

Program Laboratorium Kariery oferuje możliwość odbycia rocznego, płatnego stażu w jednym z działów Polpharma Biologics zlokalizowanych w Gdańsku. W tym roku po raz pierwszy program skierowany jest do dwóch grup kandydatów, zróżnicowanych pod kątem wykształcenia i wiedzy branżowej:

* Laboratorium Kariery – sekcja dla zainteresowanych rozwojem w branży biotechnologicznej absolwentów techników, szkół zawodowych i liceów;

* Laboratorium Kariery Plus – dla absolwentów i studentów ostatnich lat kierunków: biotechnologia, biologia, chemia oraz nauk pokrewnych, znających bardzo dobrze język angielski.

Rekrutacja ruszyła 26 stycznia 2018 r. i potrwa do 22 lutego 2018 r. W ciągu tych 4 tygodni dokonana zostanie selekcja aplikacji, w wyniku której wybrane osoby zaproszone zostaną do wypełnienia testów umiejętności oraz predyspozycji zawodowych. Kolejnym zadaniem dla najwyżej ocenionych w testach kandydatów będzie przygotowanie case study na zadany temat, a ostatnim etapem procesu będzie osobista rozmowa rekrutacyjna w Polpharma Biologics w Gdańsku. Staż rozpocznie się w kwietniu 2018 roku.

Wyłonieni w drodze rekrutacji stażyści będą mieli okazję pracować w najnowocześniejszym laboratorium biotechnologicznym w kraju i szkolić się pod okiem doświadczonych ekspertów, uczestnicząc w realizacji projektów o zasięgu globalnym. Najzdolniejsi z nich otrzymają możliwość stałego zatrudnienia. Jednak już sam proces rekrutacji, poprzez jego złożoność, umożliwia wszystkim kandydatom zdobycie cennego w branży doświadczenia.

Liczba zgłoszeń do dwóch poprzednich edycji Laboratorium Kariery pokazuje, jak wysokie jest zainteresowanie młodych specjalistów zdobyciem szansy na rozwój kariery w obszarze biotechnologii w Polsce – w latach 2016 i 2017 do programu zgłosiło się ponad 2500 osób.

Więcej informacji na temat programu znaleźć można na stronie projektu.

Materiał wideo o Laboratorium Kariery dostępny jest na kanale YT firmy. 

--

Polpharma jest największą polską firmą farmaceutyczną i liderem polskiego rynku farmaceutycznego. Aktywnie działa na rynkach Europy Środkowo-Wschodniej, Kaukazu i Azji Centralnej. Zatrudnia ok. 7500 osób w Polsce i na rynkach zagranicznych. Posiada 7 zakładów produkcyjnych w Polsce, Rosji oraz Kazachstanie oraz 7 ośrodków badań i rozwoju. Portfolio Grupy Polpharma obejmuje około 600 produktów, a kolejnych 250 znajduje się w fazie rozwoju. Firma rozwija się również w przełomowej dziedzinie, jaką jest biotechnologia. Stworzyła w Gdańsku jeden z najnowocześniejszych ośrodków biotechnologicznych w Europie i buduje fabrykę leków biologicznych w Duchnicach pod Warszawą. Polpharma znajduje się w czołówce najbardziej innowacyjnych firm w Polsce. Zajmuje pierwsze miejsce wśród polskich przedsiębiorstw w zakresie liczby europejskich zgłoszeń patentowych. Jest także największym inwestorem w badania i rozwój w polskim przemyśle farmaceutycznym – w roku 2016 wydała ok. 267 mln zł na ten cel w swoich polskich ośrodkach.

KOMENTARZE
news

<Maj 2024>

pnwtśrczptsbnd
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
Newsletter