Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
Ponad 150 firm z Polski na targach CeBIT 2013
05.03.2013

Polska została wybrana krajem partnerskim tegorocznych targów CeBIT 2013 w Hannoverze. W spotkaniu zaoferowało udział ponad 150 przedsiębiorstw z Polski, których przedstawicieli nie zabraknie w żadnej z czterech platform tematycznych. Z poprzedniej edycji imprezy, jako dobrej okazji do nawiązania międzynarodowych kontaktów biznesowych, skorzystały 74 polskie firmy.Targi CeBIT 2013 odbędą się w dniach 5-9 marca.

Targi CeBIT stanowi światową wystawę teleinformatyczną, której celem jest przedstawienie pełnego obrazu rynku, dzieląc każdy obszar wedle grup odbiorców. Podział ten, umożliwia firmom nawiązywanie kontaktów z potencjalnymi użytkownikami swoich produktów i usług. 

„Polska, kraj o innowacyjnej i dynamicznie rozwijającej się gospodarce, to od wielu lat najważniejszy partner handlowy Niemiec” – powiedział prof. Dieter Kempf, prezes stowarzyszenia BITKOM. „Dzięki swemu stabilnemu wzrostowi polski rynek jest niezwykle atrakcyjny dla firm z sektora ICT. Przedsiębiorstwa zza Odry mogą bardzo dużo zyskać na zacieśnieniu kontaktów ze wschodnim sąsiadem Niemiec.”

Wzajemne kontakty handlowe stanowią dobrą okazję do wsparcia małych i średnich przedsiębiorstw planujących ekspansję zagraniczną. ZdaniemFranka Pörschmanna, członka zarządu targów CeBIT w Deutsche Messe AG: „Polska gospodarka rośnie i rozwija się. To w niej cała Europa pokłada nadzieję na polepszenie koniunktury. Cieszymy się, że na kraj partnerski targów CeBIT 2013 został wybrany właśnie ten kraj: kompetentny kontrahent biznesowy, atrakcyjna lokalizacja dla firm przemysłowych i ojczyzna świetnie wykształconych specjalistów z zakresu IT i ICT.”

Niewątpliwe, dla Polski obecność w tak prestiżowych targach stanowi szansę na zaistnienie naszych firm na arenie międzynarodowej. Podsekretarz stanu Dariusz Bogdan wyraził radość, iż Niemcy jako nasz największy kontrahent handlowy, doceniły możliwości branży IT w Polsce, proponując nam partnerstwo w tak ważnym wydarzeniu cyfrowego świata, jakim są targi CeBIT 2013. „Szansę tę wykorzystamy do wzmocnienia kontaktów bilateralnych w zakresie informatyki i nowych technologii. Jestem przekonany, że branża IT będzie w nadchodzących latach motorem wzrostu dla Europy – dlatego już dziś warto w nią zainwestować.” dodał Dariusz Bogdan.

„Business with Eastern Europe” stało się hasłem partnerskich targów CeBIT w 1993 roku łączących kraje Europy Środkowej i Wschodniej. Polska, w ciągu ostatnich 20 lat odnotowała znaczący rozwój, nawet kryzys gospodarczy w latach 2008/09 nie był w stanie nam zagrozić. Branża informatyczna i teleinformatyczna w Polsce, od kilku lat dynamicznie się rozwija. Wzrost sektora, determinuje przede wszystkim: sprzedaż tabletów, usługi sieciowe, outsourcing IT i usługi przesyłu danych.

Swoją obecność na targach CeBIT 2013 zaoferowały m.in. Adrem Software, Agencja Rozwoju Mazowsza (ARMSA), ALTAB, Cyfronet, Cyfrowy Polsat, Diskus Polska, Elektronik Art., Elzab, ExpertSender, FEB Fabryka e-biznesu, Fundacja Edukacji Innowacji i Wdrażania Nowoczesnych Technologii, InPost, inSolutions, Instytut Techniczny Wojsk Lotniczych, Inżynieria Internetu Przyszłości - Politechnika Warszawska, Lubuski Park Przemysłowo-Technologiczny, Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A., Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji, MSM Studio Wydawnictwo (Pomorski Park Naukowo Technologiczny), Narodowe Centrum Badań, PasCom (Pomorski Park Naukowo technologiczny), Uniwersytet Gdański - Wydział Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki, Urząd Komunikacji Elektronicznej, Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego, Pomorski Park Naukowo-Technologiczny, SportData (Pomorski Park Naukowo Technologiczny), Winiarski Poland Germany Consult, Wrocławski Park Technologiczny SA, Wschodnia Agencja Rozwoju.

W uroczystej ceremonii otwarcia targów CeBIT 2013 dnia 4 marca obok kanclerz Niemiec Angeli Merkel, uczestniczył  premier Donald Tusk i wicepremier, minister gospodarki Janusz Piechociński.

Obszary tematyczne wystawy:

Targi CeBIT składają się z czterech platform tematycznych, które przedstawiają ofertę dla różnych grup docelowych.

CeBIT pro: prezentuje innowacyjne rozwiązania biznesowe dla różnych branż, między innymi z sektora przemysłu, handlu, usług i rzemiosła z całego świata.

CeBIT lab: miejsce, umożliwiające szkołom wyższym, instytucjom naukowym, jak i innym jednostkom realizującym projekty technologiczne, prezentowanie wyników swoich prac i osiągnięć, jako przedmiot do dyskusji między innymi o przyszłości branży.

CeBIT life: miejsce spotkań firm korzystających z profesjonalnych rozwiązań biznesowych z użytkownikami nowych technologii i elektroniki, przeznaczonej do użytku domowego i zawodowego.

CeBIT gov: w ramach platformy, można zapoznać się z dwoma forami branżowymi: Public Sector Parc oraz TeleHealth. Pierwszy z nich, umożliwia poznanie nowych osiągnięć stworzonych dla instytucji i obywateli, za sprawą wprowadzenia zaawansowanych technologii do sektora publicznego. Z kolei TeleHealth ukazuje innowacje cyfrowe, zastosowane w przychodniach, szpitalach, klinikach i aptekach, aby zwiększyć komfort lekarzy i pacjentów. 

 

Paulina Marczuk

Źródło:

www.ppnt.pl

www.cebit.de

www.piit.org.pl

KOMENTARZE
news

<Marzec 2024>

pnwtśrczptsbnd
26
27
28
29
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
Newsletter