Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
Polsko-amerykański most ku innowacjom
Polsko-amerykański most ku innowacjom
Pierwszy dzień BioForum (23 maja, Łódź) w dużej mierze przebiegnie pod znakiem polsko-amerykańskiej współpracy w sektorze biotechnologii. Nie mogło być inaczej, skoro partnerami imprezy zostali: największa społeczność start-up’ów – Cambridge Innovation Center oraz Fundacja Kościuszkowska, promująca bliższe stosunki między Polską a Stanami Zjednoczonymi.

 

 

Jak zostało wspomniane, partnerami tegorocznego BioForum zostali:

* Fundacja Kościuszkowska – założona w 1925 r., wspierająca bliższe stosunki między Polską a Stanami Zjednoczonymi poprzez wymianę edukacyjną, naukową i kulturalną. Rocznie funduje stypendia i granty dla absolwentów, naukowców, profesjonalistów i artystów o wartości 1 miliona dolarów i promuje polską kulturę w USA.

* Cambridge Innovation Center – największa sieć start-up’ów. CIC zapewnia przestrzeń biurową i usługi zarządzania firmą dla indywidualnych przedsiębiorców i nowo powstających firm typu start-up. Założona w 1999 r. jako wspólnota przedsiębiorców na Placu Kendall, ma teraz swoje biura na całym świecie, także w Polsce.

BioForum przewidziało specjalną sesję polsko-amerykańską (13:00-13:30, 23 maja), podczas której Marek Skulimowski (prezes i dyrektor wykonawczy Fundacji Kościuszkowskiej w Nowym Jorku) oraz Marek Maczyszyn (prezes Vertex Polska) opowiedzą, jak zbudować pomost innowacji pomiędzy Polską a Stanami Zjednoczonymi. Jeżeli chcielibyście prowadzić badania w Stanach lub myślicie o patentowaniu w USA, szczególnie uważnie posłuchajcie wystąpień Marka Skulimowskiego, a także Loli Bartoszewicz (rzecznika patentowego w USA i Kanadzie), która będzie miała swój wykład drugiego dnia imprezy w ramach sesji „Zarządzanie i ochrona IP” (16:10-16:40, 24 maja).

Pierwszego dnia wydarzenia (14:30-15:15, 23 maja) swoje wystąpienie zaprezentuje założyciel i prezes Cambridge Innovation Center Timothy Rowe, który opowie, co udało się już osiągnąć w USA i nad czym aktualnie trwają prace w Polsce. Bostoński CIC specjalizuje się w tworzeniu społeczności innowacji i przestrzeni pracy, czyli kampusów dla start-upów, dużych firm innowacyjnych, a także funduszy Venture Capital, oferując im infrastrukturę laboratoryjną i biurową, programy edukacyjne i profesjonalny networking. Zakończenie budowy kampusu w Polsce przewidziano na lata 2019-2020. CIC planuje także dalszą ekspansję w Europie, m.in. na rynek niemiecki i brytyjski.

American Dream w Łodzi? Czemu nie. Zachęcamy do rejestracji na BioForum i see you soon!

KOMENTARZE
Newsletter