Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
Polski Bank Komórek Macierzystych zdobył prestiżową nagrodę w międzynarodowym konkursie
Polski Bank Komórek Macierzystych zdobył prestiżową nagrodę w międzynarodowym konkursie
4 grudnia br., na uroczystej gali w Brukseli, zostali ogłoszeni zwycięzcy konkursu European Small and Mid-Cap Awards 2018. Spółka Polski Bank Komórek Macierzystych S.A. (Grupa FamiCord) zwyciężyła w kategorii Star of Innovation – najbardziej innowacyjnych europejskich spółek giełdowych.

 

 

 

– Już sama nominacja do konkursu, a potem kwalifikacja do ścisłego finału była dla nas dużym sukcesem. W finale konkursu European Small and Mid-Cap Awards 2018 zajęliśmy pierwsze miejsce w prestiżowej kategorii “Star of Innovation”. Jest to dla nas szczególne wyróżnienie, które podkreśla, że Grupa FamiCord jest jedną najlepszych na europejskim rynku firm zorientowanych na wdrażanie innowacji w swoim modelu biznesowym. Nagroda jest tym bardziej cenna, że jest przyznawana przez międzynarodowe i niezależne Jury składające się z autorytetów rynku kapitałowego i czołowych europejskich dziennikarzy finansowych. Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do naszego sukcesu – przede wszystkim pracownikom. Ich wkład i zaangażowanie w budowę pozycji Grupy FamiCord na rynkach zagranicznych i w Polsce zostało w ten sposób docenione – mówi Jakub Baran, prezes zarządu Polskiego Banku Komórek Macierzystych S.A. (Grupa FamiCord).

Organizatorem konkursu jest Komisja Europejska i Federacja Europejskich Giełd Papierów Wartościowych. Spółki zgłasza do konkursu 27 europejskich parkietów. Konkurs promuje najdynamiczniej rozwijające się firmy z rynków kapitałowych całego kontynentu. Spółkę Polski Bank Komórek Macierzystych S.A. do konkursu zgłosiła Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie. Do tegorocznego konkursu European Small and Mid-cap Awards mogły być nominowane spółki o małej i średniej kapitalizacji, które są notowane na europejskich giełdach papierów wartościowych i przeprowadziły pierwszą publiczną ofertę akcji (IPO) w latach 2016-2017.

Więcej informacji o finale konkursu na stronie.

KOMENTARZE
Newsletter