Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
Polska biotechnologia jedzie do USA
Polska biotechnologia jedzie do USA
W pierwszym tygodniu czerwca, amerykański Boston stanie się stolicą światowej biotechnologii. Wszystko za sprawą czołowego wydarzenia tej branży – BIO International Convention świętującego w tym roku swoje 25-lecie, na którym nie zabraknie także polskich przedsiębiorców.

 

 

 

– Stany Zjednoczone są światowym liderem w rozwoju biotechnologii. Dlatego tak ważne jest abyśmy właśnie tam szukali partnerów biznesowych, którzy wesprą nasze działanie w Polsce swą wiedzą i doświadczeniem. Dla sektora biotechnologicznego sukces na rynku amerykańskim, dobre przyjęcie przez inwestorów to możliwość do szybszego zbudowania globalnego przedsięwzięcia – zaznacza prof. Tadeusz Pietrucha, członek Narodowej Rady Rozwoju i prezes firmy Bio-Tech Consulting.

BIO International Convention uznawana jest za jedną z najważniejszych imprez branży biotechnologicznej i farmaceutycznej na świecie. Co roku tysiące przedstawicieli świata nauki i biznesu spotyka się w różnych lokalizacjach w USA debatując nad rozwojem światowej biotechnologii.

W tegorocznej 25. edycji wydarzenia odbywającej się w Bostonie, wśród 1800 wystawców znajdzie się także grupa polskich przedsiębiorców. W imprezie udział wezmą: Polpharma Biologics, Celon Pharma, Selvita, Instytut Przemysłu Organicznego Oddział w Pszczynie, Bio-Tech Consulting, Jagiellońskie Centrum Rozwoju Leków, OncoArendi Therapeutics, Pure Biologics, Phage Consultants, Uniwersytecki Ośrodek Transferu Technologii Uniwerstytetu Warszawskiego, WTS Patent Attorneys.

– Bio International Convention jest największym wydarzeniem networkingowym branży biotechnologicznej na świecie. Nasza rokroczna tam już obecność jest wyrazem konsekwentnie realizowanej strategii zwiększania prezencji Celon Pharma S.A. za granicą związanej z bardzo dynamicznym rozwojem portfolio projektów innowacyjnych, jak również zaawansowanymi planami biznesowymi na rynku leków inhalacyjnych w USA. Liczymy na ciekawe i inspirujące spotkania z przedstawicielami branży, które w dłuższej perspektywie przełożą się na skuteczną komercjalizację naszych kandydatów na nowe leki w skali globalnej – podkreśla Bogdan Manowski, Dyrektor ds. Rozwoju i członek Zarządu Celon Pharma S.A. 

W ramach wydarzenia przygotowane zostanie polskie stoisko informacyjno-promocyjne, mające na celu prezentację polskiego sektora biotechnologii i farmaceutyki. Stoisko zorganizowane zostanie w ramach Branżowego Programu Promocji „Biotechnologia i farmaceutyka”, którego realizatorem pozostaje Polska Agencja Inwestycji i Handlu (PAIH). To właśnie te branże znajdują się w grupie 12 wybranych sektorów o największym potencjale, promowanych na rynkach międzynarodowych.

– Cieszymy się, że razem z ofertą prezentowaną przez indywidualnych przedsiębiorców, Polska zaprezentuje się na najważniejszym światowym wydarzeniu branży biotechnologicznej. Fakt, że odbędzie się ono w Bostonie – czołowym ośrodku akademickim i naukowym na mapie USA – czyni z tegorocznej edycji BIO wydarzenie o ogromnym potencjale i znaczeniu – zaznacza Bartosz Szajda, kierownik Zagranicznego Biura Handlowego PAIH w Waszyngtonie.

Już od roku poprzez sieć działających Zagranicznych Biur Handlowych, Polska Agencja Inwestycji i Handlu wspiera polskich przedsiębiorców zainteresowanych rynkiem amerykańskim. Aktywnie działają już Biura w Los Angeles, San Francisco i Waszyngtonie. W najbliższym czasie zaplanowane jest także otwarcie biur w Nowym Jorku i Houston.

Tegoroczna edycja BIO International Convention odbędzie się w dniach 4-7 czerwca w Bostonie (Massachusetts) w Stanach Zjednoczonych. Organizatorem wydarzenia jest Biotechnology Innovation Organization BIO.

Źródło: Polska Agencja Inwestycji i Handlu (PAIH)

KOMENTARZE
Newsletter