Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
Pierwsza konferencja Eurobiotech Online już 16 czerwca
Pierwsza konferencja Eurobiotech Online już 16 czerwca

W dniu 16 czerwca 2021 r. odbędzie pierwsza konferencja Eurobiotech Online, która jest wydarzeniem towarzyszącym 8th Central European Congress of Life Sciences Eurobiotech.

 

 

 

Najlepsi z najlepszych

Kongres EUROBIOTECH od lat jest wydarzeniem przyciągającym naukowców zarówno z Europy, jak i całego świata. Daje szerokie forum do wymiany informacji oraz niewątpliwie ma znaczący udział w rozwoju biotechnologii i pojawiających się w tej dziedzinie innowacji. Stał się stałym punktem wspólnym dla spotkania osobistości ze świata nauki i biznesu. W poprzednich latach wykłady prowadzili m.in. nobliści: prof. Ada Yonath z Izraela, prof. Robert Huber z Niemiec oraz prof. Emmanuelle Charpentier z Francji, która w dniu 7 października 2020 r. wspólnie z Amerykanką Jennifer A. Doudna otrzymała Nagrodę Nobla w dziedzinie chemii za rozwój precyzyjnej metody edycji genów CRISPR/Cas. Świadczy to o ogromnym prestiżu wydarzenia, które na stałe wpisało się w kalendarz najważniejszych spotkań świata biotechnologii. 

Ze względu na sytuację związaną z epidemią wirusa SARS-COV-2 pierwotny termin 8. Kongresu EUROBIOTECH został przeniesiony na 8-10 listopada 2021 r. Wierzymy, że intensywne działania mające na celu walkę z pandemią oraz sprzyjająca aura pozwoli na organizację kongresu w tradycyjny, stacjonarny sposób.

 

W odpowiedzi na potrzeby badaczy z branży biotechnologicznej

Biorąc pod uwagę dynamicznie zmieniające się realia oraz znając szczególną potrzebę stałego transferu wiedzy i niezbędnego dla naukowców kontaktu, zadecydowano o stworzeniu wydarzenia towarzyszącego. Konferencja Eurobiotech Online odbędzie się 16 czerwca 2021 r. Misją, która przyświeca stworzeniu jednodniowej konferencji online, jest utrzymanie płynności kontaktu pomiędzy badaczami z dziedziny biotechnologii. Jest to niewątpliwie czas dynamicznego rozwoju, a co za tym idzie – wzmożonej pracy nad badaniami, która powinna mieć możliwość przedstawienia szerszemu gronu odbiorców.

Konferencja online obfituje w bogaty program merytoryczny. Poruszone zostaną dotąd nie prezentowane tematy. Zachęcamy do zapoznania się z nimi na stronie wydarzenia. Podczas czerwcowego spotkania grono wybitnych naukowców z całego świata przygotuje ekskluzywne prezentacje. Aby stworzyć warunki poznania i transferu wiedzy, na spotkaniu nie tylko wystąpią główni prelegenci, ale również zostanie organizowana sesja plakatowa online. Serdecznie zapraszamy do zgłaszania swoich abstraktów w formie plakatu. Zapewniono możliwość dyskusji na tematy poruszone podczas wystąpień, co z pewnością doprowadzi do wymiany cennych spostrzeżeń. Wiemy, że unikalne grono wybitnych badaczy z całego świata pozwoli na stworzenie niepowtarzalnej konferencji online oraz nawiązanie wartościowych kontaktów. Wierzymy, że wydarzenie Eurobiotech Online będzie wspaniałym wstępem do dalszej wymiany wiedzy i poszerzania naukowych horyzontów. Rejestracja na wydarzenie już trwa. 

KOMENTARZE
news

<Czerwiec 2024>

pnwtśrczptsbnd
30
31
2
3
4
8
9
10
12
14
15
16
19
PCI Days
2024-06-19 do 2024-06-20
20
21
22
23
24
25
26
28
29
30
Newsletter