Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
PAIH otwiera drzwi dla polskiej biotechnologii w duńsko-szwedzkim klastrze
PAIH otwiera drzwi dla polskiej biotechnologii w duńsko-szwedzkim klastrze

Polska Agencja Inwestycji i Handlu, reprezentowana przez biuro w Kopenhadze, została członkiem klastrowej organizacji networkingowej Medicon Valley Alliance (MVA). To prężnie działająca organizacja w regionie Wielkiej Kopenhagi, która zrzesza ponad 250 przedstawicieli duńsko-szwedzkiego klastra life science – Medicon Valley. Model potrójnej helisy zakłada, że wśród członków MVA są zarówno przedstawiciele uniwersytetów, szpitali, biznesu, władz regionalnych oraz firm usługowych. 

 

 

– W ramach członkostwa PAIH w MVA oferujemy polskim przedsiębiorstwom dostęp do wielu darmowych wydarzeń partneringowych i grup networkingowych, np.: dla firm oferujących rozwiązania medtech. Istnieje również możliwość współorganizacji z MVA dedykowanych spotkań promocyjnych dla członków organizacji – mówi Łukasz Szymaszek, kierownik biura PAIH w Kopenhadze. Więcej na temat wydarzeń oferowanych przez MVA można dowiedzieć się na stronie. 

– Dodatkowo w zakresie aktywności biura PAIH w Kopenhadze chcemy umacniać pozytywny wizerunek Polski jako kraju przyjaznego prowadzeniu badań klinicznych. Do współpracy zapraszamy polskie firmy CRO, którym możemy pomóc zaistnieć w świadomości sponsorów z Medicon Valley. Dobrym przykładem pozytywnego trendu związanego z rozwojem badań klinicznych jest decyzja firmy Novo Nordisk z początku 2019 r., kiedy ogłoszono, że w Polsce powstanie hub badań klinicznych, obejmujący zasięgiem 16 krajów. Liczba pacjentów wprowadzonych do badań ma zostać potrojona, co będzie stanowić 15% badań klinicznych prowadzonych na świecie przez duńską firmę. Wierzę, że podobnych historii będzie coraz więcej – komentuje dalej Szymaszek.

Wśród najważniejszych w tym roku wydarzeń w Medicon Valley warto zwrócić uwagę na konferencję Nordic Life Science Days (NLS Days), zaplanowaną na 10-12 września 2019 r. w Malmö (SE). Jest to największe w regionie nordyckim wydarzenie partneringowe adresowane do przedstawicieli start-upów biotechnologicznych oraz wielkich korporacji farmaceutycznych. Szerzej na temat konferencji na stronie wydarzenia.

Polska Agencja Inwestycji i Handlu, reprezentowana przez Zagraniczne Biuro Handlowe w Kopenhadze, jest oficjalnym partnerem NLS Days, w związku z czym proponujemy preferencyjne warunki udziału w konferencji dla polskich firm. Szczegółowych informacji udzieli Łukasz Szymaszek, Kierownik biura PAIH w Kopenhadze:

E: lukasz.szymaszek@paih.gov.pl

T: +45 51 50 80 58

KOMENTARZE
Newsletter