Sympozjum jest organizowane we współpracy z Państwowym Instytutem Badawczym w Puławach, Instytutem Agrofizyki im. B. Dobrzańskiego Polskiej Akademii Nauk (ubiegłorocznym oragnizatorem), Instytutem Nauk Biologicznych Uniwersytetu Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie oraz Instytutem Biologii Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.
Najważniejszym celem konferencji jest przedstawienie najnowszych osiągnięć metagenomiki, metataksonomiki, metatranskryptomiki, metabolomiki, proteomiki, mikrobiologii i mykologii w kontekście współczesnych, europejskich i światowych trendów związanych z rolnictwem i ogrodnictwem, w tym jakością środowiska, bioróżnorodnością oraz fitopatologią.
Tegoroczna edycja Sympozjum będzie okazją do spotkania badaczy wykorzystujących w pracy naukowej różnorodne techniki sekwencjonowania, co umożliwi kontynuację dyskusji nad skutecznością i wiarygodnością stosowanych metod metagenomicznych w analizie próbek środowiskowych. Sympozjum jest skierowane również w stronę młodych naukowców, w tym także magistrantów i doktorantów, dając im możliwość prezentacji swoich dotychczasowych wyników i skonsultowanie się ze znanymi, docenionymi w Polsce i na arenie międzynarodowej naukowcami.
Plan wydarzenia opiera się na czterech panelach:
* Sesja I
MIKROBIOMY RÓŻNYCH ŚRODOWISK
* Sesja II
MYKOBIOMY RÓŻNYCH ŚRODOWISK
* Sesja III
METAGENOMY ŚRODOWISKA GLEBOWEGO I ICH POTENCJALNE ZASTOSOWANIA W BIOTECHNOLOGII
* Sesja IV
METAGENOMIKA APLIKACYJNA, METABOLOMIKA, PROTEOMIKA I ICH ZNACZENIE W MONITORINGU JAKOŚCI ŚRODOWISKA I ZDROWIU CZŁOWIEKA
Tematyka tego wydarzenia jest niezywkle rozbudowana, co ma na celu wymianę doświadczeń i poszerzenie wiedzy, przyczyniając się do żywej dyskusji, która stanie się podwalinami do nawiązania nowych form współpracy i realizacji wspólnych projektów badawczych.
ZGŁOSZENIA UDZIAŁU w konferencji będą przyjmowane do dnia 15 kwietnia 2024 r. Szczegółowe informacje o wydarzeniu, w tym zasady rejestracji, znajdują się na stronie Sympozjum oraz na Facebooku.
KOMENTARZE