Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
NewConnect jako szansa dla spółek z biosektora w oczach Roberta Kwiatkowskiego
Branża life science kojarzy się inwestorom z podwyższonym ryzykiem inwestycyjnym, ale jest również druga strona tego medalu - inwestycje w nią mogą przynieść znaczne zyski. Jak spółki z polskiego biosektora mogą odnaleźć się na rynku NewConnect?

NewConnect - możliwość dla młodych firm

Rynek NewConnect dedykowany jest dopiero powstającym oraz młodym firmom, operującym przede wszystkim w sektorach tzw. nowych technologii, opartych głównie na aktywach niematerialnych. W chwili obecnej na NewConnect liczone są dwa indeksy: NCIndex i NC Life Science. Ten drugi jest dedykowany spółkom z sektora medycyny i biotechnologii, których działalność i rozwój odbywa się przy wysokim udziale kapitału intelektualnego i nowoczesnych technologii.

 

Robert Kwiatkowski

Utworzenie indeksu wyróżniającego spółki, które odnoszą sukcesy komercjalizując technologie z dziedziny life science, było naturalnym etapem rozwoju NewConnect. Zdaniem Roberta Kwiatkowskiego, Menedżera ds. rozwoju Giełdy Papierów Wartościowych: "Wyróżnienie tych spółek i zebranie ich w jednym dedykowanym indeksie przyczynia się do tego, że inwestorzy zwracają większą uwagę na tę branżę."

 

Biosektor w oczach inwestorów

O postrzeganiu biosektora przez inwestorów Giełdy Papierów Wartościowych, Robert Kwiatkowski mówi: "Sektor life science i inwestycje w high-tech czy biotechnologie przynoszą i mogą przynieść ponadprzeciętną stopę zwrotu. W przypadku tego typu inwestycji zazwyczaj mamy do czynienia z inwestorami, którzy akceptują ryzyko – którzy chcą zainwestować swoje środki i liczą na zyski. Dobrym przykładem firmy biotechnologicznej obecnej na głównym parkiecie warszawskiej Giełdy Papierów Wartościowych jest Mabion. Można go nazwać wręcz okrętem flagowym, jeżeli chodzi o tę branżę. Widząc potencjał, liczymy na GPW, że jeszcze kilka takich mniejszych okręcików pojawi się na rynku. (...) Jestem fanem tej branży i większość moich pieniędzy włożyłbym w life science."

 

Indeks NewConnect Life Science - zarabianie pieniędzy na innowacje

Robert Kwiatkowski będzie jednym z prelegentów, którzy wystąpią podczas BioForum 2014. Podczas tej prezentacji poruszona zostanie tematyka obecności biosektora na NewConnect, co z pewnością zaciekawi innowacyjnych przedsiębiorców operujących na polskim rynku.

 

BioForum 2014 odbędzie się 28 i 29 maja w Łodzi. Najświeższe informacje dotyczące tego wydarzenia dostępne są na jego oficjalnej stronie internetowej: www.cebioforum.com

 

Tomasz Domagała

KOMENTARZE
Newsletter