Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
W roku 2014 oprócz środków finansowych przeznaczonych na realizację wybranych projektów, badacze mogą ubiegać się także o stypendia lub nagrody za ponadprzeciętne osiągnięcia naukowe. Dostępne są także programy międzynarodowe, których tematyka jest bardzo zróżnicowana – od chorób zakaźnych do technologii morskich.

 

Badacz na każdym etapie kariery ma możliwość uzyskania wsparcia materialnego wspomagającego prowadzenie dalszych eksperymentów. Obserwuje się także wzrastające zainteresowanie komercjalizacją wyników prac badawczych. Poniższa tabela ilustruje, jak różnorodne projekty są dofinansowywane. Warto zwrócić uwagę na fakt, że wraz z końcem marca kończą się konkursy ogłoszone przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, więc zostało jeszcze kilka dni, aby aplikować.

Miejmy nadzieję, że to różnorodność oferowanej pomocy finansowej zachęci badaczy do składania wniosków i otworzy drzwi do realizacji nietuzinkowych badań naukowych.

 

Przedstawiamy zbiór źródeł finansowania innowacyjnych projektów naukowych lub badawczo-rozwojowych z zakresu branży life science.

 

 

 

 

 

 

 

 

KOMENTARZE
news

<Marzec 2024>

pnwtśrczptsbnd
26
27
29
1
2
3
4
8
9
10
11
12
16
17
18
20
22
23
24
25
28
29
30
31
Newsletter