Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
Międzynarodowe Targi Analityki Instrumentalnej, Technik Laboratoryjnych i Biotechnologii
Międzynarodowe Targi Analityki Instrumentalnej,  Technik Laboratoryjnych i Biotechnologii
Po raz 24. w Monachium odbywają się Międzynarodowe Targi Analityki Instrumentalnej, Technik Laboratoryjnych i Biotechnologii, w których również uczestniczymy. Targi trwać będą do 4 kwietnia 2014. W tym roku w Targach bierze udział ponad 1140 wystawców z czterdziestu krajów.

 

Tematyka targów Analityca koncentruje się na innowacyjnych produktach i rozwiązaniach systemowych dla laboratoriów w dziedzinie przemysłu, badań i nauki. Obszary tematyczne zostały podzielone na techniki laboratoryjne, analitykę i kontrolę jakości, biotechnologię, Life Science, jak również diagnostykę. Na terenie pięciu hal targowych o powierzchni przekraczającej 55.000 m² trwają prezentacje innowacji i aktualnych trendów, konferencje podczas których można usłyszeć wykłady wybitnych naukowcami z całego świata.

Podacz targów, kilka razy dziennie, ponad 32 000 odwiedzających może uczestniczyć w `Live Labs`, czyli trzydziestu minutowych prezentacjach nowości sprzętowych, które odbywają się w naturalnym środowisku laboratoryjnym. Zostały one podzielone na trzy obszary tematyczne: 

  • Live Lab Bioanalysis and Genetic Analysis
  • Live Lab Plastics Analysis
  • Live Lab Food Analysis

Podczas Live Lab można uczestniczyć w "warsztatach" od momentu przygotowania próbki do pomiaru i oceny wyników. Uczestnicy mogą zapoznać się z najbardziej innowacyjnymi procesami i metodami, jak również zadawać pytania ekspertom. W tej części targów zaprezentują się między innymi: Agilent Technologies, Bernd Kraft GmbH, Carl Zeiss Microscopy, Mettler Toledo GmbH, S.C.A.T Europe GmbH, Thermo Fisher Scientific, Waldner Laboreinrichtungen GmbH & CO. KG.

Ponadto podczas Targów Analytica można uczestniczyć w prezentacjach liderów branży, początkujących przedsiębiorstw oraz w kompleksowych szkoleniach, programach doskonalenia zawodowego dla wszystkich pracowników laboratoryjnych począwszy od kierownika do asystenta technicznego. Targi są również miejscem spotkań wiodących liderów w branży oraz platformą wymiany dośwaidczeń oraz kontaktów. 

 

Na szczegółowe relacje z Targów zapraszamy na laborant.pl

Źródła

laborant.pl

KOMENTARZE
Newsletter