Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
Medinice szykuje się do debiutu na giełdzie
Do debiutu na rynku NewConnect szykuje się Medinice — polska firma specjalizująca się w tworzeniu innowacyjnych rozwiązań w dziedzinie kardiologii i kardiochirurgii. Celem wejścia na warszawską giełdę jest pozyskanie 10-20 mln zł, które zostaną przeznaczone na rozwój firmy oraz wdrożenie produktów do sprzedaży. Jak poinformował Prezes Zarządu, Medinice zadebiutuje na parkiecie Giełdy Papierów Wartościowych w pierwszym kwartale 2018 roku. Aktualnie trwają prace nad opracowaniem dokumentów informacyjnych dla potencjalnych inwestorów.

 

 

Rynek NewConnect, zwany także małym parkietem GPW, dedykowany jest startupom, które charakteryzują się wysokim kapitałem intelektualnym. Indeks NC Life Science powstał specjalnie z myślą o firmach rozwijających pomysły z branży biotechnologicznej, nowych technologii medycznych czy IT. Firmy z sektora medycznego coraz częściej decydują się na wejście na giełdę, w 2017 roku na giełdzie zadebiutowały 3 firmy z tego sektora. Sprzedaż akcji dostarcza nie tylko pieniędzy na dalszy rozwój, ale jest szansą na pokazanie firmy i oferowanego projektu/ów inwestorom krajowym, jak i zagranicznym.

Medinice jest polską firmą o globalnym zasięgu. Działania firmy skupiają się na rozwijaniu własnych projektów z dziedziny kardiologii oraz pozyskiwaniu nowych rozwiązań od naukowców z Polski i zagranicy. Medinice pełni funkcję platformy dla nowych pomysłów. Interdyscyplinarny zespół, w skład którego wchodzą naukowcy kardiolodzy, menadżer, specjaliści z zakresu rozwijania projektów B+R, prawa, finansów i pozyskiwania funduszy unijnych, daje ogromne wsparcie pomysłodawcom. Pomaga ocenić szanse i ryzyko, jakie niesie za sobą wprowadzenie produktu na rynek. Zapewnia pomoc naukowcom na wszystkich etapach komercjalizacji produktu – od momentu tworzenia prototypu, przez proces certyfikacji, aż do sprzedaży wyrobu.

Medinice działa od 2012 roku. Prezesem i głównym akcjonariuszem firmy jest Sanjeev Choudhary, który ma wieloletnie doświadczenie zdobyte przy pracy ze startupami. Profesor Sebastian Stec (kardiolog) oraz Adrian Mścisz (inżynier medyczny) są badaczami i głównymi pomysłodawcami projektów rozwijanych w Medinice. Do zespołu Medinice należy także Marta Makuch, która wspiera firmę w rozwijaniu produktów B+R, analityk finansowy Arkadiusz Kleszcz oraz radca prawny i specjalista od funduszy unijnych – Bartłomiej Mazurkiewicz.

Model biznesowy zaproponowany przez zespół Medinice opiera się na opracowywaniu nowych technologii i urządzeń, patentowaniu i sprzedawaniu projektów i rozwiązań producentom wyrobów medycznych wykorzystywanych w kardiologii i kardiochirurgii.

Oferowane przez Medinice rozwiązania i wyroby medyczne znajdują zastosowanie na każdym etapie procesu leczenia pacjentów kardiologicznych, od momentu diagnozy, poprzez etap leczenia, aż do rekonwalescencji. Obecnie specjaliści pracują nad 12 takimi rozwiązaniami. Medinice dysponuje 7 patentami, kolejne są w fazie zgłaszania oraz opracowywania.

Najbardziej zaawansowanym projektem jest Pacepress — elektroniczny uciskacz opatrunkowy, który już w 2018 roku powinien trafić do sprzedaży. Testy in vivo przechodzi Cryoapplicator, który za pomocą niskiej temperatury umożliwia leczenie arytmii serca. Urządzenie znajdujące zastosowanie w małoinwazyjnej krioablacji kardiochirurgicznej pozwala skrócić czas operacji, zmniejszyć jej koszt oraz skrócić okres hospitalizaji i rehabilitacji.

KOMENTARZE
news

<Marzec 2024>

pnwtśrczptsbnd
26
27
29
1
2
3
4
8
9
10
11
12
16
17
18
20
22
23
24
25
28
29
30
31
Newsletter