Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
Bioceltix pozyskał 4,2 mln zł z emisji akcji, zapewniając finansowanie dla trzech kluczowych projektów
Bioceltix pozyskał 4,2 mln zł z emisji akcji, zapewniając finansowanie dla trzech kluczowyc

Zarząd Bioceltix S.A. dookreślił wysokość podwyższenia kapitału zakładowego w ramach kapitału docelowego. Spółka wyemituje ostatecznie 140 536 akcji po cenie 30 zł za akcję. Pozyska w ten sposób z rynku 4,2 mln zł, a to pozwoli jej bez zakłóceń realizować trzy flagowe projekty.

 

 

 

Bioceltix to wrocławska spółka biotechnologiczna rozwijająca leki biologiczne dla zwierząt towarzyszących ze szczególnym uwzględnieniem psów i koni. Swoje produkty lecznicze opiera na autorskiej technologii wykorzystującej mezenchymalne komórki macierzyste. W listopadzie 2021 r. firma zadebiutowała na rynku NewConnect, a z końcem czerwca br. podjęła decyzję o emisji nowych akcji, skierowanej do wybranej grupy inwestorów. – Wciąż mamy na rynku trudną sytuację, która nie sprzyja emisji akcji. Pomimo tego mieliśmy możliwość pozyskania większego kapitału do spółki, jednak przy niższej wycenie. Na to nie było naszej zgody, zarówno z perspektywy zarządu, jak i akcjonariuszy. Mamy świadomość potencjału spółki i nie zgodziliśmy się na obniżenie ceny emisyjnej poniżej 30 zł. Ostatecznie zdecydowaliśmy się na emisję mniejszej liczby akcji, gdyż pozyskany kapitał przy dodatkowym rygorze kosztowym i tak wystarczy na płynną i niezagrożoną kontynuację wszystkich flagowych projektów. Inaczej mówiąc, utrzymaliśmy cenę emisyjną kosztem mniejszych wpływów do spółki – mówi dr inż. Paweł Wielgus, członek zarządu Biocelitx.

Zarząd Bioceltix przekazał, że pozyskane środki pozwolą na płynne realizowanie trzech flagowych projektów: dwóch kandydatów na leki dla psów (jednego na zwyrodnienie stawów i drugiego na atopowe zapalenie skóry) oraz trzeciego kandydata na lek przeznaczony dla koni cierpiących na kulawiznę. – Podtrzymujemy plany realizacji kamieni milowych we wszystkich trzech prowadzonych projektach. Do końca roku spodziewamy się wstępnych wyników w badaniach klinicznych nad zwyrodnieniem stawów u psów, a także wyników z pilotażu klinicznego w atopowym zapaleniu skóry u psów oraz fazy bezpieczeństwa w kulawiźnie u koni. Mam nadzieję, że jeśli uzyskamy dobre wyniki we wszystkich trzech projektach, to kolejne potrzeby kapitałowe będziemy mogli zaspokajać na warunkach lepszych dla spółki i jej akcjonariuszy – dodaje Paweł Wielgus.

Decyzja zarządu dotycząca mniejszej emisji przy zachowaniu wyższej ceny emisyjnej uzyskała poparcie ze strony dotychczasowych akcjonariuszy Bioceltix, którzy objęli akcje nowej emisji. – Dużą część tej emisji pokryją dotychczasowi akcjonariusze, którzy proponowali najwyższą cenę w bookbuildingu. Potwierdza to, że dostrzegają oni wartość i perspektywy rozwoju naszej spółki – podsumowuje Paweł Wielgus. Firma podtrzymuje, że chce jak najszybciej przenieść notowania na rynek regulowany. Zarząd podkreśla, że jest zadowolony z tempa i postępów w procesie zatwierdzania prospektu przez Komisję Nadzoru Finansowego. 

KOMENTARZE
news

<Wrzesień 2023>

pnwtśrczptsbnd
30
1
2
3
5
7
8
9
10
11
13
V Kongres BIO
2023-09-13 do 2023-09-16
14
15
16
17
18
21
22
23
24
26
29
Małopolska Noc Naukowców
2023-09-29 do 2023-09-29
30
1
Newsletter