Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
Mabion S.A. z wyzwaniami międzynarodowymi i nowym Prezesem Zarządu
Mabion S.A. z wyzwaniami międzynarodowymi i nowym Prezesem Zarządu
Artur Chabowski, członek Zarządu Mabion S.A. z dniem 14 grudnia 2016 r. objął funkcję Prezesa Zarządu Spółki. Zastąpi na tym stanowisku Macieja Wieczorka, wieloletniego prezesa który przejdzie do Rady Nadzorczej oraz obejmie kierownictwo Scientific&Advisory Board spółki.

 

 - Moja decyzja o rezygnacji z funkcji Prezesa Zarządu spowodowana jest zakończeniem pewnego etapu rozwoju spółki, którego zwieńczeniem było podpisanie umowy partneringowej dla MabionCD20 na UE i kraje bałkańskie. Kolejny etapy, czyli intensywne działania międzynarodowe, pozyskanie partnera w USA, zwiększona prezencja międzynarodowa, wymagają zarządzania spółki przez osobę, której będzie w pełni zaangażowana oraz której kompetencje pozwolą najlepiej zrealizować te plany. Podjęcie tej decyzji właśnie teraz wynikało również z moich licznych obowiązków zawodowych, a także z wprowadzenia na giełdę w październiku tego roku spółki Celon Pharma S.A., w której jestem głównym akcjonariuszem i Prezesem Zarządu. Taki scenariusz zakładaliśmy od początku powstania Mabion S.A.  - mówi Maciej Wieczorek

Maciej Wieczorek będzie nadal w sposób aktywny kształtował we współpracy z zarządem strategię biznesową spółki w zakresie decyzji n/t rozwoju i komercjalizacji kolejnych terapii zasiadając w Radzie Nadzorczej Spółki* oraz przewodnicząc Scientific&Advisory Board spółki a także uczestniczył w innych strategicznych decyzjach spółki.

Artur Chabowski jest związany z Mabionem od początku jego powstania, jako akcjonariusz i członek Rady Nadzorczej. Od ponad roku już jako członek zarządu aktywnie uczestniczył w procesie zarządzania spółką, ponadto odegrał istotną rolę w procesie pozyskiwania partnera na UE i kraje bałkańskie dla MabionCD20. Samo przekazanie obowiązków odbędzie się zatem płynnie i bez zakłóceń dla działalności operacyjnej spółki. Nie mam najmniejszych wątpliwości, że Artur jest gotowy do objęcia tej funkcji a jego kompetencje i doświadczenie są kluczowe z punktu widzenia celów biznesowych jakie stoją obecnie przed Mabion S.A. – dodaje Wieczorek.

 

Nowe wyzwania – nowy prezes

Artur Chabowski to doświadczony manager, z ponad 20-letnim doświadczaniem w zakresie organizacji zarządzania i finansowania międzynarodowego oraz bankowości inwestycyjnej. Zrealizował wiele międzynarodowych transakcji fuzji i przejęć, pozyskania finansowania na rynku kapitałowym w Polsce i innych krajach Europy Środkowo-Wschodniej. Jest absolwentem Wydziału Organizacji i Zarządzania Politechniki Warszawskiej, odbył też studia podyplomowe na Uniwersytecie w Princeton na Wydziale Stosunków Międzynarodowych i Administracji Publicznej imienia prezydenta W. Wilsona.

 - Mabion to ambitny i unikalny projekt, z którym jestem związany od lat i w którego sukces głęboko wierzę. To jednocześnie bardzo efektywnie zarządzana organizacja skupiająca ludzi o unikalnych kompetencjach. Moją ambicją jest intensywny rozwój spółki, nie tylko w kraju, ale i za granicą. Maciej Wieczorek pozostaje bardzo ważną osobą w organizacji i będzie nadal współtworzył strategię biznesową spółki. Przed nami ważne wyzwania międzynarodowe, wynikające z już podpisanej umowy partneringowej, ale również związane z planami pozyskania parterów na rynek USA i Kanady. Na tym chciałbym skoncentrować swoją uwagę w najbliższych miesiącach - mówi Artur Chabowski, Prezes Zarządu Mabion S.A.:

 

 

Pan Artur Chabowski jest specjalistą z ponad 20-letnim doświadczeniem w zakresie międzynarodowej bankowości inwestycyjnej. Zrealizował wiele międzynarodowych transakcji fuzji i przejęć, pozyskania finansowania na rynku kapitałowym w Polsce i innych krajach Europy Środkowo-Wschodniej. Swoją karierę zaczynał jako radca w Ministerstwie Przekształceń Własnościowych, a następnie pracował m.in. jako wicedyrektor w CAIB Financial Advisers S.A., dyrektor w KPMG Polska Sp. z o.o., dyrektor w ABN AMRO Corporate Finance (Polska) Sp. z o.o. Do grudnia 2015 roku pełnił funkcję prezesa zarządu w spółce biotechnologicznej Petsulina S.A.

Jako prezes firmy Acadia Sp. z o.o. S.K.A., która istnieje na rynku od 2004 roku, zajmuje się doradztwem inwestycyjnym. Pan Artur Chabowski sprawuje także funkcję prezesa zarządu w spółce z branży biotechnologicznej Plantaegis S.A. Jest również członkiem wielu rad nadzorczych oraz jednym ze współzałożycieli Fundacji Cambridge PYTHON, promującej przedsiębiorczość akademicką i komercjalizację nauki wzorowaną na metodach wypracowanych na Uniwersytecie w Cambridge.

Pan Artur Chabowski jest absolwentem Wydziału Organizacji i Zarządzania Politechniki Warszawskiej, odbył też studia podyplomowe na Uniwersytecie w Princeton na Wydziale Stosunków Międzynarodowych i Administracji Publicznej imienia prezydenta W. Wilsona.

 

 

 

KOMENTARZE
news

<Wrzesień 2019>

pnwtśrczptsbnd
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
12
13
14
15
17
Biznes w Genach
2019-09-17 do 2019-09-17
18
Cancer Prevention 2020
2019-09-18 do 2019-09-18
21
22
27
28
29
2
Business Insider Trends Festival
2019-10-02 do 2019-10-03
4
BioNinja Challenge 2019
2019-10-04 do 2019-10-06
5
6
Newsletter