Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
Laboratorium Kariery Polpharmy – rusza I edycja programu stażowego
Rozpoczął się proces aplikacyjny do programu stażowego Laboratorium Kariery Polpharmy. Firma zaprasza absolwentów i studentów biotechnologii, biologii, chemii i farmacji na roczne staże w Polpharma Biologics. Laboratorium Kariery to nie tylko perspektywa zdobycia wiedzy od doświadczonych profesjonalistów, ale również możliwość rozwoju osobistego dzięki inspirującym warsztatom, jak również profilowanej ścieżce rozwoju.

 

Laboratorium Kariery to unikalny program, gdyż nie skupia się jedynie na kwestii uzyskania stażu, ale także umożliwia zdobycie doświadczenia młodym ludziom w całym procesie rekrutacyjnym. Wszyscy kandydaci uzyskują od nas informację zwrotną na temat wyników, postępów czy kwestii, nad którymi powinni popracować, aby z sukcesem odnaleźć się na rynku pracy. Dużą uwagę przykładamy do naszych stażystów, którzy będą pod ciągłą opieką dedykowanego pracownika w trakcie trwania rocznego programu, w ramach którego będą poddawani okresowej ewaluacji, ale także będą mogli skorzystać z organizowanych warsztatów oraz codziennej pomocy i opieki doświadczonych pracowników Polpharma Biologics - mówi Anna Czerniejewska, odpowiedzialna za dział PR w grupie Polpharma. 

 

Program stażowy jest potwierdzeniem słów dr Moniki Lamparskiej-Przybysz z grupy Polpharma z opublikowanego niedawno na naszym portalu wywiadu - Warto korzystać z możliwości staży, praktyk, które się pojawiają i które my też organizujemy dla biotechnologów (...). Najważniejszy jest pomysł, umiejętność "sprzedania" go i zachęcenia innych, żeby chcieli razem z nami ten pomysł realizować. W biotechnologii wszystko opiera się na współpracy i na tworzeniu zespołów. Tu rzadko jest miejsce na indywidualne działania. Musimy mieć otwarty umysł i z determinacją dążyć do celu, a pieniądze się znajdą. Wbrew pozorom funduszy na rynku jest sporo, coraz więcej jest też inwestorów, którzy chcą inwestować w biotechnologię, tylko trzeba przyjść do nich z konkretną propozycją i wtedy będzie szansa, żeby zaistnieć - krótko mówiąc: najważniejszy jest kapitał ludzki, idea oraz starania. 

 

Co powinniście wiedzieć przed złożeniem aplikacji?

Swoją ofertę grupa kieruje przede wszystkim do absolwentów i studentów ostatnich lat kierunków: biotechnologia, biologia, chemia oraz nauk pokrewnych, z bardzo dobrą znajomością języka angielskiego. Oprócz tego ważna jest postawa kandydata, u którego dodatkowymi atutami będą: „zaangażowanie, proaktywne podejście do postawionych zadań oraz chęć i umiejętność pracy w zespole". 12-miesięczny płatny staż rozpocznie się w lutym 2016 r. w gdańskiej placówce Polpharma Biologics przy ulicy 3 lipy 3.

 

Dlaczego warto?

Przede wszystkim staż to unikalna możliwość zdobycia doświadczenia w pracy w najnowocześniejszym laboratorium biotechnologicznym w Polsce. Dzięki codziennej współpracy z pracownikami i indywidualnymi opiekunami, bazując na ich wiedzy i pomocy, stażysta zobaczy „od kuchni” jak działa branża farmaceutyczna. Ponadto na staż składa się mnóstwo przydatnych warsztatów. Po 12 miesiącach nic nie tracicie – albo wyjdziecie z konkretnymi wskazówkami dotyczącymi dalszego rozwoju, albo zostaniecie w grupie i będziecie kontynuować pracę w zespole.

 

Proces rekrutacyjny

Drzwi do składania aplikacji będą dla Was otwarte do dnia 10 grudnia 2015 r. i wtedy rozpocznie się ocena wszystkich nadesłanych kandydatur. Następnie wybrani kandydaci otrzymają zaproszenie do wypełnienia testów umiejętności w formie elektronicznej, co będzie kolejnym etapem selekcji, na mocy której ubiegający się o staż zostaną poproszeni o przygotowanie case study na zadany temat. Kolejny szczebel to już zaproszenie na osobistą rozmowę rekrutacyjną do Polpharma Biologics w Gdańsku. Proces rekrutacyjny zakończy się w lutym 2016 r., kiedy to wybrani zostaną stażyści i z kolei dla nich wszystko się wtedy rozpocznie. Informacje o zakończonym procesie rekrutacji dostaną wszyscy uczestnicy.

 

Za pośrednictwem strony internetowej nie tylko złożysz aplikację, ale także poznasz przepis na idealne CV i na skuteczną rozmowę rekrutacyjną. Będzie nam bardzo miło jeśli czytelnik naszego portalu zasili szeregi Polpharmy! 

Źródła

http://www.laboratorium-kariery.pl/

http://biotechnologia.pl/biotechnologia/o-innowacjach-biotechnologii-i-start-upach-z-dr-monika-lamparska-przybysz,15732

KOMENTARZE
news

<Listopad 2023>

pnwtśrczptsbnd
30
31
1
2
3
4
5
8
10
11
12
13
14
15
LubTech Smart Food 2023
2023-11-15 do 2023-11-15
Women in IT Day 2023
2023-11-15 do 2023-11-15
17
18
19
20
21
22
26
27
28
3
Newsletter