Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
Kolejna edycja innoSHARE’18 za nami. innoSHAREUNIversity uruchomione!
Kolejna edycja innoSHARE’18 za nami. innoSHAREUNIversity uruchomione!
W dniach 27-29 czerwca w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie odbyła się czwarta edycja innoSHARE’18 – LET’S INSPIRE POLAND, a w jego ramach pierwsza edycja BIOTECH Forum. Naukowcy, przedsiębiorcy oraz przedstawiciele administracji i biznesu spotkali się, by porozmawiać o skutecznej ekspansji polskich firm na rynki zagraniczne, rozwoju działów R&D w MŚP i start-upach, a także doświadczeniach we współpracy nauki z biznesem w różnych dziedzinach. Ostatni dzień poświęcony był trendom w biotechnologii i przyszłości onkologii na świecie.

 

Jak podkreśla organizator Sławomir Olejnik, prezes Fundacji Polska Innowacyjna: – innoSHARE jest cyklicznym wydarzeniem dedykowanym osobom, które chcą w swojej karierze naukowca, przedsiębiorcy czy przedsiębiorczego naukowca czerpać z wiedzy Polonii oraz ekspertów z zagranicy. Zaprosiliśmy znamienitych gości, m.in. z USA, Kanady, Australii, Meksyku, Szwecji, Wielkiej Brytanii czy Australii, którzy podczas prezentacji i paneli dyskusyjnych dzielili się swoimi doświadczeniami oraz stosowanymi rozwiązaniami w Polsce i za granicą. To była doskonała okazja do networkingu, nawiązywania współpracy oraz poszerzenia swojej wiedzy.

Tegoroczny innoSHARE’18 i BIOTECH Forum to łącznie trzy dni spotkań, prezentacji, paneli dyskusyjnych, dwie sceny, trzy bloki tematyczne, warsztaty i 100 prelegentów z Polski i z zagranicy oraz blisko 500 uczestników. Podczas wydarzenia eksperci przekonywali uczestników, że jeśli chcą zbudować globalny biznes, muszą zacząć myśleć i działać globalnie. Debaty dotyczyły również współpracy nauki z biznesem, w trakcie których zaproszeni gości („role models” – osoby stanowiące wzór do naśladowania) stwierdzili, że wsparcie merytoryczne – zarówno ze strony uczelni, jak i biznesu – to podstawowy warunek, aby powstawały start-upy z nauki, badań i szeroko rozumianej inżynierii.

W trakcie wydarzenia poruszone były również takie tematy jak: wykorzystanie sztucznej inteligencji w biznesie i edukacji, przyszłość przemysłu kosmicznego w Polsce, współpraca Polski z USA w dziedzinie m-health i military czy też e-sportu w kontekście zaangażowania środowiska naukowego.

Natomiast BIOTECH Forum było w pełni poświęcone perspektywom rozwoju onkologii, radiologii, kardiologii, a w szczególności globalnym trendom biotechnologicznym w tym zakresie. Gościem specjalnym był Luis A. Diaz (znany na świecie lekarz i badacz), który wskazał na kluczową rolę diagnostyki genetycznej w rozpoznawaniu profilu pacjenta i wyboru najlepiej dopasowanej do niego terapii. W wydarzeniu wzięli również udział dr George Jackowski (Kanada), dr Alan Kozikowski (USA) i prof. Mirosław Janowski (USA).

Uczestnicy zostali również zainspirowani do odważnego myślenia o Polsce jako rozwijającym się centrum nauki i innowacji, co jest możliwe dzięki wybitnym naukowcom, współpracy międzynarodowej z Polonią i Polakami za granicą oraz dostępowi do środków unijnych. Zachęcali do budowania multidyscyplinarnych zespołów i koncentracji na tym, co możemy zrobić, a nie na pojawiających się barierach.

Kolejną edycję, już pod nazwą innoSHAREUNIversity, organizatorzy planują zorganizować w przyszłym roku.

KOMENTARZE
news

<Grudzień 2020>

pnwtśrczptsbnd
1
2
TECHCO Forum
2020-12-02 do 2020-12-03
3
4
5
6
7
8
NEURONUS 2020 Neuroscience Forum
2020-12-08 do 2020-12-11
9
Digital Hospital Forum
2020-12-09 do 2020-12-09
11
12
13
14
15
MEDmeetsTECH #10
2020-12-15 do 2020-12-16
16
17
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
Newsletter