Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
JCI Venture z kolejną spółką w portfelu!
JCI Venture z kolejną spółką w portfelu!
W dniu 13 listopada br. została powołana kolejna, innowacyjna spółka portfelowa funduszu JCI Venture pod nazwą Vanta OilField Sp. z o.o. Jest to już 11 inwestycja akceleratora działającego w ramach grupy Jagiellońskie Centrum Innowacji. W zamian za zainwestowane kilkaset tysięcy złotych fundusz objął mniejszościowy pakiet udziałów .

Spółka została powołana  w celu rozwijania  i wypromowania na rynku Europy Środkowo-Wschodniej najnowocześniejszych światowych technologii w zakresie doskonalenia procesu eksploatacji wydobycia ropy naftowej i gazu ziemnego, w tym gazu łupkowego i użycia ich w zabiegach tzw. intensyfikacji produkcji. Jednym z kluczowych elementów projektu, który pozwoli wygenerować znaczącą przewagę konkurencyjną, będzie stworzenie specjalistycznego laboratorium na terenie LifeScience Park, dzięki któremu spółka będzie mogła świadczyć usługi badawcze.

Pomysłodawcy Vanta OilField to osoby z szeroką wiedzą w obszarze usług dla branży petrochemicznej i wydobywczej, poparte doświadczeniem biznesowym w prowadzeniu działalności gospodarczej na własny rachunek. Zadowolenia z nawiązania współpracy z Jagiellońskim Centrum Innowacji nie kryje Prezes Zarządu Vanta OilField dr Mariusz Trojak:

Mamy ambicję, aby praktycznie od momentu powołania spółki rozpocząć sprzedaż i skokowo zwiększać jej poziom. Dlatego postawiliśmy na partnera, który zapewnia nam nie tylko wsparcie finansowe, ale także oferuje optymalne warunki do prowadzenia prac laboratoryjnych oraz zwiększa naszą wiarygodność w oczach dużych klientów. Nie chcemy być start-up’em, który odwleka moment zderzenia z rynkiem, ponieważ na nasze produkty i usługi już w chwili obecnej jest spory popyt, a prowadzone prace B+R tylko zwiększą wartość dodaną dla klientów.

Z perspektywy JCI Venture, dokonana inwestycja pozwala wejść w nowy, atrakcyjny obszar specjalistycznych produktów i usług badawczych dla branży wydobywczej, który w obszarze Europy – Środkowo Wschodniej, z powodu stosowania tradycyjnych technologii, ma ogromny potencjał wzrostu. Na najnowszą inwestycję optymistycznie patrzy również Paweł Błachno, Prezes Zarządu Jagiellońskiego Centrum Innowacji: – Vanta OilField to bardzo ciekawy zespół założycielski działający na wzrostowym rynku i dlatego z inwestycji oczekujemy wysokich stóp zwrotu. Ponadto, wykorzystując kompetencje zespołu Jagiellońskiego Centrum Innowacji i możliwości infrastruktury LifeScience Park, zdywersyfikowaliśmy nieco nasz portfel wychodząc poza biotechnologię, farmację i wyroby medyczne.

KOMENTARZE
news

<Październik 2021>

pnwtśrczptsbnd
28
30
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
PORT for Health: Neuroscience
2021-10-13 do 2021-10-15
16
17
18
21
22
23
24
26
27
Impact’21
2021-10-27 do 2021-10-28
28
29
30
31
Newsletter