Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
Impact re:action 2020 – realne recepty na świat po pandemii
Impact re:action 2020 – realne recepty na świat po pandemii

Z dnia na dzień zmieniły się reguły rządzące biznesem, ekonomią i polityką. Tak potężne przedefiniowanie rzeczywistości stawia szereg wyzwań. By im sprostać, potrzebna jest wizja, wiedza oraz konkretne recepty. To już 3 czerwca, w 100 proc. online, odbędzie się nowe, bezpłatne wydarzenie – Impact re:action 2020 connected by Krakow z udziałem polskich i zagranicznych liderów biznesu oraz kluczowych decydentów. To potężna dawka najświeższej wiedzy, prognoz i raportów – najlepszy przewodnik po nowym świecie.

 

W czasach opustoszałych biur, pełnych obaw planów biznesowych i cząstkowych sukcesów w walce z pandemią trzeba wypracować 100-proc., realne rozwiązania. To dewiza Impact re:action 2020 connected by Krakow, pierwszego Impact, odbywającego się wirtualnie. Wyselekcjonowana grupa ekspertów z całego świata, z czołowych korporacji, think-thanków oraz uczelni wyższych, a także polscy liderzy biznesu i politycy spotkają się 3 czerwca online po to, by zaprezentować gotowe recepty i scenariusze na rozwój wobec nowych realiów. Bez mówienia „nie da się”, „to niemożliwe”. Za to z premierowymi raportami, dyskusjami w formule roundtable oraz jasnymi, podpartymi wiedzą wnioskami. Generalna diagnoza nie pozostawia bowiem złudzeń i wyciąga nas wszystkich ze strefy komfortu. Brzmi ona: niezbędny jest nowy plan na wszystko – od gospodarki, przez sektor zdrowia, po edukację. Podparty wiedzą, doświadczeniem i odwagą, z udziałem ekspertów z całego świata. Zatem do dzieła.

 

Raporty i stan gry

Ton narracji Impact re:action 2020 connected by Krakow nadaje założenie, że przez wszelkie kryzysy kraje i firmy nakierowane na innowację lub technologię przechodziły, hartując się do szybkiego wzrostu. Przecież zmiana reguł w produkcji, dystrybucji czy konsumpcji nie oznacza utraty ludzkiego apetytu na nowości, nie resetuje kiełkujących technologii. „Cyfrowa gospodarka – lekarstwo na dziś, inwestycja w przyszłość” – brzmi więc myśl przewodnia prezentacji premiera Mateusza Morawieckiego. „Globalny eksperyment gospodarczy” – to zaś tytuł przemówienia Kaia Kellera, cenionego eksperta World Economic Forum. Pierwsze godziny Impactu zdominują również premiery raportów: w dziedzinie cyfryzacji polskiej gospodarki eksperci Politechniki Wrocławskiej oraz AIUT (polskiego lidera robotyzacji przemysłu) ogłoszą dokument „Efekt zamrożenia. Szansa na radykalną cyfryzację polskiej gospodarki” z komentarzem przedstawicieli Mastercarda, Google, PKO Bank Polski, Allegro i Roche. Inne, pachnące świeżością raporty dotyczyć będą także ścieżek rozwoju polskich firm oraz instytucji z branży biotechnologicznej, będącej obecnie na celowniku inwestorów z całego świata. Od ekspertów Polskiego Instytutu Ekonomicznego oraz Harvard Medical School dowiemy się, w jaki sposób to właśnie Polska może zająć pole position w wyścigu o dołączenie do grona liderów tej branży. Osobne, rozbudowane opracowanie „Alma Mater Digital. Jak wyzwolić cyfrowy gen nauki” pokazywać będzie najbardziej aktualne prognozy oraz recepty dla Polski w obszarze cyfryzacji nauki. W 2020 r. hasło „go digital” brzmi bowiem wyjątkowo donośnie na każdym polu.

 

Scenariusz po Wielkim Resecie

– Tu nie ma złotych strzałów I łatwych odpowiedzi. Tu jest wspólna praca biznesu i nauki. Każdy musi dowieźć swoją część – oświadczył właśnie Mark Weber, szef strategii i operacji w MIT-IBM Watson AI Lab i zarazem speaker na Impact, ogłaszając 10 nowych projektów badawczych, mających doprowadzić do skutecznego złagodzenia ryzyka powrotu pandemii. Ich wyniki mamy poznać już za kilka miesięcy. 3 czerwca Webber na żywo pokaże swój program nowego modelu współpracy nauki i biznesu.

A jakie recepty oraz nowiny przyniesie Impact re:action 2020 connected by Krakow? Jak polska gospodarka, nauka, społeczeństwo mają wypracować swój własny, nowy ład w kontekście nowego, globalnego rozdania? Gdzie szukać paliwa do wzrostu? Odpowiedzi przyniosą także inni, kluczowi decydenci, doświadczeni analitycy, naukowcy i menedżerowie tacy jak: premier Mateusz Morawiecki, wicepremier Jadwiga Emilewicz, Paweł Borys (Polski Fundusz Rozwoju), Piotr Arak (Polski Instytut Ekonomiczny), Tadeusz Kościński (Ministerstwo Finansów), Wanda Buk (Ministerstwo Cyfryzacji), a także Bartosz Ciołkowski (Mastercard), Artur Waliszewski (Google), Adam Marciniak (PKO Bank Polski), Francois Nuyts (Allegro), Wiktor Janicki (Roche) oraz Kai Keller (World Economic Forum), John Cohn (naukowiec, innowator IBM, znany z programów Discovery Channel) czy Esther Wójcicki (Planet3).

Impact re:action 2020 connected by Krakow to zatem 3 x nowe: wydarzenie, wyzwania i rzeczywistość. Nowy plan na nowe czasy. I to według reguł, na które możemy mieć wpływ. Zarejestruj się bezpłatnie już dziś! Więcej informacji na stronie imprezy. 

KOMENTARZE
Newsletter