Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
Główny akcjonariusz Biomed Lublin sprzedał akcje
Główny akcjonariusz Biomed Lublin sprzedał akcje

Organizacja Polskich Dystrybutorów Farmaceutycznych, główny akcjonariusz Biomedu Lublin, na dwóch sierpniowych sesjach sprzedał akcje spółki za ponad 14 mln zł. Organizacja jest powiązana z zasiadającymi w radzie nadzorczej Dariuszem Kucowiczem i Wiktorem Napiórą, którzy jednocześnie widnieją w akcjonariacie lubelskiej spółki.

 

 

Zgodnie z opublikowanymi komunikatami, 4 sierpnia OPDF sprzedała akcje Biomedu za 4,64 mln zł, zaś dzień później za 9,89 mln zł. Poprzednia transakcja miała miejsce 29 lipca – Wiktor Napióra zbył wtedy akcje warte 8,4 mln zł. Średnia cena lipcowej transakcji wynosiła 14 zł, podczas gdy w sierpniu OPDF sprzedawała akcje Biomedu za ponad dwa razy tyle.

Na zamknięciu czwartkowej sesji akcje Biomedu wyceniane były na 25,9 zł. Na początku piątkowej sesji taniały o 24 proc. przy najwyższych obrotach na rynku. Po 12:30 skala spadków wynosiła 13 proc., obroty nadal były najwyższe. To mniej od maksimów z wtorku (32,5 zł), ale warto wziąć pod uwagę, że jeszcze miesiąc temu akcje lubelskiej spółki kosztowały 8,18 zł, a na początku 2020 r. – 1,05 zł. Obecna kapitalizacja Biomedu to 1,6 mld zł. To 63. wynik wśród akcji z głównego rynku GPW i NewConnect.

Biomed to w ostatnich miesiącach jedna z najpopularniejszych spółek na GPW wśród inwestorów indywidualnych. Świadczyć może o tym choćby pierwsze miejsce w rankingu popularności spółek Bankier.pl. Inwestorzy liczą przede wszystkim na pozytywne efekty projektu związanego z wykorzystaniem osocza ozdrowieńców do produkcji immunoglobuliny anty-SARS-CoV-2, polskiego leku na COVID-19.

Źródła

Bankier.pl 

KOMENTARZE
Newsletter