Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
EUROPEAN BIOTECH WEEK
Chcielibyście wiedzieć, jak rozwija się branża biotechnologiczna w Europie? W takim razie wydarzenie “European Biotech Week” jest właśnie dla Was!

 

Pierwsze “European Biotech Week” miało miejsce w 2013 roku – dokładnie 60 lat po opublikowaniu przez Watsona, Cricka i Wilkinsa struktury DNA. W ramach upamiętnienia tego przełomowego odkrycia zorganizowano cykliczne tygodniowe wydarzenie istotne dla rynku biotechnologicznego. European Biotech Week” to promowanie prężnie rozwijającego się sektora biotechnologicznego. Jego celem jest wzbudzenie ciekawości w uczestnikach oraz zmotywowanie ich do działania i poszukiwania nowych pomysłów i rozwiązań. W ramach pierwszych 2 edycji (w 2013 I w 2014 roku) odbyło się ponad 200 imprez w całej Europie – w tym kawiarnie naukowe, seminaria, warsztaty, wizyty w firmach biotechnologicznych, występy artystyczne, konferencje, pokazy na żywo itd. W organizację tego wydarzenia jest silnie zaangażowana Europa Bio, skupiającą podmioty prowadzące działalność korporacyjną i przemysłową w różnych obszarach biotechnologii na terenie Europy.

 

Czego będzie się można dowiedzieć przez ten tydzień? Prezentowane będą firmy oraz witryny internetowe zawierające treści z obszaru biotechnologii. Będą tam również ogłaszanie informacje o aktualnych wydarzeniach związanych z rynkiem oraz możliwościach zdobywania funduszy na badania, podejmowania staży oraz pracy tak w Polsce i w Europie. Wydarzenie to będzie miało miejsce od 26 września do 2 października. Nie ważne jak bardzo jesteś zainteresowany sektorem biotechnologii – na pewno w ramach “European Biotech Week” znajdziesz wydarzenie które Cię zaciekawi. Więcej informacji jest dostępnych na stronie.

KOMENTARZE
Newsletter