Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
Studencie biotechnologii, dbaj o swoją sieć kontaktów i znajdź przyszłego pracodawcę jeszcze na studiach!
Studencie biotechnologii, dbaj o swoją sieć kontaktów i znajdź przyszłego pracodawcę jeszcz
Wakacje się skończyły, a razem z nimi możliwości odbycia praktyk i staży w firmie marzeń. To jednak wcale nie oznacza, że nie możemy poszerzać swojej sieci kontaktów i badać rynku pracy również w trakcie roku akademickiego. Oto kilka naszych pomysłów, które mamy nadzieję będą dla Was inspiracją.

 

Każdy z Was z pewnością jeszcze w liceum słyszał „jest tyle interesujących miejsc pracy dla studentów biotechnologii”. Poszliście na studia i zaczęliście panikować, bo ktoś powiedział „miejsca są, ale nie w Polsce – trzeba emigrować”. To jak wreszcie wygląda sytuacja? Gdzie możecie szukać pracy po studiach? Gdzie szukać informacji? Można oczywiście godzinami przeglądać oferty pracy i czytać opinie umieszczane na forach. Według nas jednak lepszą opcją jest wyjście z domu i poznanie ludzi, którzy wiedzą dokładnie, jak wygląda rynek biotechnologiczny w naszym kraju.


Spotkania Meet Biotech – Boost Biotech 
Boost Biotech Polska to stowarzyszenie, którego głównym celem jest promowanie integracji i animowanie środowiska osób związanych z bio-technologiami. Organizują spotkania, na których zaproszeni goście opowiadają o tym jak znaleźli się w branży, gdzie zdobywali doświadczenie i czym się obecnie zajmują. Spotkania mają charakter bardzo luźny – prelegentom można przerywać, zadawać pytania, zmieniać kierunek wykładu w stronę, która Was bardziej ciekawi. Po części oficjalnej zaczyna się nieoficjalna – wtedy jest czas na zadbanie o swoją sieć kontaktów, rozmowę z ludźmi i wymianę doświadczeń. Stowarzyszenie działa w kilku dużych miastach Polski – Warszawie, Łodzi, Gdańsku, Lublinie, Krakowie, Olsztynie i Poznaniu. Jeżeli nie możesz przyjechać na spotkanie – śledź wykłady przez Internet. Możesz też nawiązać współpracę ze stowarzyszeniem i zacząć organizować spotkania w swoim mieście. Wszystkiego dowiecie się ze strony internetowej i z fb

 

Do Science!
Praca w firmie nie jest dla Ciebie i myślisz o robieniu doktoratu? Nie do końca wiesz, jak wygląda praca naukowa? Chcesz się dowiedzieć więcej o warszawskich instytutach i możliwościach jakie oferują? Jeżeli tak, to przyjdź na najbliższe spotkanie i dowiedz się, czym jest prawdziwa nauka, spotkaj ludzi, którzy kochają to co robią i posłuchaj historii, za którymi kryją się pot, łzy i nieprzespane noce osób, które walczą, żeby uzyskać wreszcie pozytywny wynik doświadczeń. Spotkania „Do Science!” odbywają się raz w miesiącu, a ich gośćmi są zawsze wyjątkowe osobistości świata nauki. Organizatorzy mogą się poszczycić nawet kilkoma laureatami nagrody Nobla, którzy pozytywnie odpowiedzieli na ich zaproszenie. Tutaj również po części formalnej następuje ta mniej oficjalna, na której można godzinami rozmawiać o najnowszych publikacjach, szukać pomocy w rozwiązaniu problemów natury naukowej albo zwyczajnie wypić piwo w miłym towarzystwie. Więcej informacji znajdziecie na stronie internetowej i na fb
Akademickie Stowarzyszenie Studentów Biotechnologii (ASSB)
Celem stowarzyszenia jest integrowanie studentów biotechnologii z całej Polski. Corocznie jego członowe organizują konferencję BIO CHEM MED CONFERENCE, na którą w tym roku możecie się wybrać do Gdańska w dniach 25-27 listopada. Oprócz tego stowarzyszenie organizuje również warsztaty „DNA - Encyklopedia Życia”. O tym wszystkim możecie poczytać na stronie ASSB.

 

Warszawskie Stowarzyszenie Biotechnologiczne "Symbioza"
Stowarzyszenie zostało zawiązane po I edycji Międzyuczelnianego Sympozjum Biotechnologicznego organizowanego przez Koła Naukowe 3 warszawskich uczelni: Politechniki Warszawskiej, Uniwersytetu Warszawskiego i Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego. Stowarzyszenie postanowiło nie ograniczać się tylko do tego wydarzenia i angażuje się w szereg innych projektów m. in. ogólnopolskie warsztaty prezentowania OAK czy spotkania popularyzatorskie FeelTheFlow. Po więcej informacji zajrzyjcie na stronę stowarzyszenia. 

 

KOMENTARZE
Newsletter