Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
Dr Timi Oshodi dołączył do zespołu OncoArendi Therapeutics
Dr Timi Oshodi dołączył do zespołu OncoArendi Therapeutics

OncoArendi Therapeutics zatrudniło doktora Timi'ego Oshodi na stanowisko Director of Preclinical Development. Dr Oshodi będzie odpowiedzialny w OncoArendi za planowanie i realizację przedklinicznych badań bezpieczeństwa oraz farmakokinetyki rozwijanych przez firmę cząsteczek.

 

 

 

Dr Timi Oshodi ma ponad 25-letnie doświadczenie w pracy jako toksykolog w międzynarodowych firmach CRO (ang. contract research organization) i firmach biotechnologicznych, w tym w Grupie Evotec czy Envigo, gdzie zarządzał zespołem blisko 50 naukowców. Posiada doktorat z farmakologii i pracował na wysokich stanowiskach menedżerskich dla kilku CRO na całym świecie, w tym dla Charles River Laboratories – jednej z wiodących światowych firm w tej branży. Był także niezależnym konsultantem ds. toksykologii w wielu firmach farmaceutycznych oraz biotechnologicznych.

– Jesteśmy bardzo zadowoleni, że Timi, który ma cenne, międzynarodowe doświadczenie w rozwoju projektów biotechnologicznych na etapie przedklinicznym, dołączył do OncoArendi. To jedna z kluczowych ról, która wzmocni nową strukturę organizacyjną w spółce. Timi będzie wspierał wszystkie nasze najbardziej zaawansowane projekty w kolejnych etapach przed rozpoczęciem badań klinicznych, a także wyłonienie dalszych kandydatów na lek w platformie chitynazowej oraz rozwoju inhibitorów deubikwitynaz – mówi Rafał Kamiński, Członek Zarządu (Chief Scientific Officer) OncoArendi Therapeutics.

 

KOMENTARZE
Newsletter