Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
OncoArendi Therapeutics zawarło umowę opcji na licencję wyłączną z Uniwersytetem Michigan
OncoArendi Therapeutics zawarło umowę opcji na licencję wyłączną z Uniwersytetem Michigan

OncoArendi Therapeutics S.A. ogłosiła zawarcie umowy opcji na licencję wyłączną z Innovation Partnerships z Uniwersytetu Michigan w celu opracowania nowych inhibitorów drobnocząsteczkowych nieujawnionego białka w leczeniu chorób włóknieniowych. Nowe inhibitory zostały wstępnie opracowane i zweryfikowane w wyniku długotrwałej współpracy badawczej z Uniwersytetem Stanowym Michigan (MSU). Uniwersytet Michigan zawarł umowę opcji licencyjnej z OncoArendi w imieniu zarówno własnym, jak i MSU.

 

– Współpraca z Uniwersytetem Michigan, jedną z wiodących instytucji badawczych na świecie, jest dla nas szansą na dalszy rozwój, dzięki połączeniu kompetencji Uniwersytetu Michigan w identyfikowaniu nowych celów biologicznych w potencjalnej terapii chorób włóknieniowych z doświadczeniem OncoArendi w zakresie rozwoju leków małocząsteczkowych w tym obszarze terapeutycznym. W OncoArendi kontynuujemy rozwój innowacyjnego portfela związków drobnocząsteczkowych, które modulują funkcje nowych celów białkowych, zaangażowanych w procesy zapalne, włóknieniowe i nowotworowe – mówi Nicolas Beuzen, dyrektor ds. rozwoju biznesu OncoArendi Therapeutics S.A.

Zgodnie z warunkami umowy OncoArendi potwierdzi określone właściwości szeregu selektywnych inhibitorów małocząsteczkowych, ukierunkowanych na nowy cel terapeutyczny w chorobach włóknieniowych. Na mocy umowy opcji spółka uzyskała jednostronne prawo do uruchomienia wyłącznej, globalnej licencji na te inhibitory. – Cieszymy się z nawiązania współpracy ze spółką OncoArendi, która dowiodła już swoich wysokich kompetencji, odnosząc sukcesy w rozwoju przedklinicznym i klinicznym, a także komercjalizacji cząsteczek w obszarze chorób włóknieniowych. Uniwersytet Michigan oraz Uniwersytet Stanowy Michigan są zaangażowane w inicjatywy, które pozytywnie wpływają na społeczeństwo i wspólnie z OncoArendi mamy nadzieję przyczynić się do istotnego rozwoju potencjalnie przełomowych terapii w leczeniu tych niezaspokojonych potrzeb medycznych – dodaje Bryce Pilz, Executive Director Licensing and Strategic Alliances na University of Michigan Innovation Partnerships.

Wiodące cząsteczki oddziałujące na odkryty nowy cel terapeutyczny wykazały znaczącą skuteczność w licznych zwierzęcych modelach chorób włóknieniowych, w tym we włóknieniu płuc, a także potwierdziły złagodzenie przebiegu choroby w porównaniu z obecnym standardem leczenia. – Jestem przekonany, że dzięki naszym kompetencjom w chemii medycznej i biologii, w pełni wykorzystamy potencjał terapeutyczny cząsteczek blokujących ten nowy cel poprzez efektywną optymalizację związków wiodących. Współpraca z Uniwersytetem Michigan, podobnie jak z innymi naszymi partnerami naukowymi, jest kluczowa dla budowy i dalszego wzmocnienia oraz wzbogacenia naszego portfela projektów first-in-class – kończy Adam Gołębiowski, członek zarządu, VP Research Chemistry i współzałożyciel OncoArendi Therapeutics S.A. 

KOMENTARZE
Newsletter