Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
“Do Science” - warszawskie spotkania od naukowców dla naukowców
“Do Science” - warszawskie spotkania od naukowców dla naukowców
Jesteś studentem i chcesz iść na doktorat, ale nie wiesz gdzie? Jesteś doktorantem i chcesz poszerzyć swoje horyzonty, słuchając świetnych wykładów, nie tylko ze swojej dziedziny? Jesteś naukowcem z wieloletnim doświadczeniem, który lubi opowiadać o swoich dokonaniach? A może zwyczajnie chcesz spotkać ludzi, którzy tak jak Ty kochają naukę. “Do Science” jest właśnie dla Ciebie!

 

Do Science” to naukowy klub dyskusyjny założony przez doktorantów i młodych naukowców Biocentrum Ochota w Warszawie. Jego spotkania odbywają się raz w miesiącu, a ich forma w sposób idealny łączy ideę wykładów prowadzonych przez wybitnych naukowców z nieformalnymi, grupowymi wyjściami. Uczestnicy spotkania po wykładzie rozmawiają, dyskutują i dobrze się bawią. Komentarze dotyczące prezentacji i ostatnio przeczytanych publikacji przeplatają się z rozmowami o problemach w laboratorium, wyjazdach zagranicznych oraz planach na przyszłość. 

Do tej pory “Do Science” zorganizowało spotkania z:

  • trzema laureatami nagrody Nobla (Venki Ramakrishnan, Brian Kobilka oraz Robert Huber).

  • wyśmienitymi zagranicznymi gośćmi (Gottfried Schatz, Ineke Braakman, Franck Perez, Virginijus Šiksnys, Anna Tramontano, Barry Stoddard, Xiaodong Cheng, Valakunja, Nagaraja, Narasimha D. Rao, Jiri Sponer, Sean McKenna oraz Giovanni Bussi)

  • świetnymi, polskimi naukowcami (Magda Konarska, Szymon Swiezewski, Leszek Kaczmarek, Maciej Zylicz, Marcin Nowotny, Andrzej Udalski, Joanna Kufel, Joanna Trylska, Andrzej Dziembowski, Wiesław Bogdanowicz, Michał Komorowski, oraz Tomasz Prószynski)

Wydarzenia organizowane przez klub były sponsorowane przez European Molecular Biology Organization (EMBO), Międzynarodowy Instytut Biologii Molekularnej i Komórkowej w Warszawie (IIMCB), Biocentrum Ochota oraz firmy takie jak Eppendorf.

Najbliższe spotkanie odbędzie się właśnie w Międzynarodowym Instytucie Biologii Molekularnej i Komórkowej. Będzie to wyjątkowa okazja wysłuchania wykładu dr Pawła Niewiadomskiego - ostatniego gościa Meet Biotech - Boost Biotech w Warszawie, który tym razem opowie o swoich badaniach.

Chcesz wiedzieć więcej? Odwiedź stronę internetową klubu, bądź jego stronę na facebooku. Znajdziesz tam również kalendarz z najważniejszymi wydarzeniami naukowymi - wszystkie ciekawe wykłady, konferencje i sympozja w jednym miejscu! Nie zapomnij również o najbliższym spotkaniu, które będzie miało miejsce 28 stycznia o godzinie 18.

 
KOMENTARZE
Newsletter