Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
Czy warto studiować biologię stosowaną?
Czy warto studiować biologię stosowaną?

Kierunki przyrodniczo-biologiczne cieszą się coraz większym zainteresowaniem wśród młodych osób poszukujących swojej ścieżki zawodowej. Jednym z nich jest biologia stosowana, którą można studiować na wielu renomowanych polskich uczelniach. Przekonaj się, dlaczego warto zdecydować się właśnie na ten kierunek!

 

 

 

Kto sprawdzi się na kierunku biologia stosowana?

Studia z zakresu biologii stosowanej są odpowiednim wyborem dla osób mających wysoko rozwinięte zdolności analitycznego myślenia. Na tym kierunku bardzo ważna jest systematyczność i skrupulatność, ponieważ wiele zajęć będzie sprowadzało się do pracy laboratoryjnej. Z pewnością tego typu studia przypadną do gustu osobom, które interesują się zjawiskami zachodzącymi w przyrodzie. Ponadto kierunek będzie dobry dla studentów, którzy chcą bliżej poznać najważniejsze zagadnienia dotyczące m.in. mikrobiologii, anatomii zwierząt czy zoologii.

Jakie przedmioty obejmuje kierunek biologia stosowana?

Studenci biologii stosowanej uczęszczają na przedmioty dotyczące nie tylko samej biologii, ale także chemii, zoologii, botaniki czy biotechnologii. Zdobywają wiedzę z zakresu inżynierii genetycznej, biologii molekularnej, fizjologii środowiskowej i podstaw ewolucjonizmu. Przedmioty dotyczą również ochrony środowiska, przygotowując do pracy w tym sektorze.

Perspektywy zawodowe po biologii stosowanej

Absolwenci biologii stosowanej mogą znaleźć pracę w różnych instytucjach państwowych. Warto regularnie śledzić ogłoszenia udostępniane w serwisie Pracuj.pl, aby nie przegapić interesujących ofert. Ukończenie tego kierunku studiów może otworzyć drzwi do kariery m.in. w instytucjach o charakterze naukowo-badawczym. Absolwenci biologii stosowanej są także poszukiwani przez zakłady zajmujące się hodowlą roślin lub zwierząt. Mogą również zdecydować się na pracę w diagnostycznym zakładzie medycznym lub stacji sanitarno-epidemiologicznej. Ciekawą perspektywą zawodową jest też zdobycie zatrudnienia w służbach ochrony środowiska.

Podsumowanie

Biologia stosowana to doskonały wybór dla osób, którym zależy na specjalistycznej wiedzy z różnych zakresów chemii i biologii. Absolwenci tego kierunku nie powinni narzekać na brak atrakcyjnych ofert pracy. Warto samemu się o tym przekonać, sprawdzając najnowsze ogłoszenia dostępne online. Większość pracodawców oferuje wynagrodzenie powyżej średniej krajowej, nawet dla osób początkujących.

Źródła

Fot. Licencja Pracuj.pl

KOMENTARZE
news

<Luty 2023>

pnwtśrczptsbnd
1
2
3
4
5
8
9
11
12
13
15
16
18
19
20
21
25
26
1
3
4
5
Newsletter