Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
Co nas czeka w 2016 - największe światowe konferencje dedykowane bio-sektorowi
Co nas czeka w 2016  - największe światowe konferencje dedykowane bio-sektorowi
Biotechnologia jest jedną z najszybciej rozwijających się dziedzin nauki. W rezultacie powstaje wiele wydarzeń związanych z wymianą zarówno naukowych, jak i biznesowych poglądów na jej temat. Wiele uczelni czy instytutów naukowych organizuje seminaria, spotkania oraz konferencje zrzeszające naukowców z przedstawicielami biznesu, aby móc poznać najnowsze dokonania w naukach przyrodniczych. Jednak najważniejszym zadaniem tych wydarzeń jest zebranie w jednym miejscu przedstawicieli świata akademickiego i przemysłu. Dzięki tej wspólnej międzynarodowej platformie wymiana wiedzy i doświadczeń pozwoli na zbudowanie innowacyjnej, prężnie rozwijającej się i interdyscyplinarnej społeczności świata biotechnologii.


Można by zadać sobie pytanie, dlaczego studenci mieliby być zainteresowani takową współpracą?Odpowiedź jest prosta - dzięki niej, po ukończeniu studiów lub w trakcie nich będą mieli niepowtarzalną szansę na zaprezentowanie swoich badań, technologii czy pomysłów zarówno przed środowiskiem akademickim, jak i biznesowym. Dodatkowo, dzięki prezentacji, każdy z uczestników może otrzymać bezcenne opinie oraz oceny od przyszłych odbiorców jego biznesu. Pozwoli mu to  na uniknięcie pojawiających się problemów przy wdrażaniu badań do zastosowania komercyjnego.

Poniżej prezentujemy największe i najbardziej prestiżowe konferencje związane z interdyscyplinarnym podejściem do badań biotechnologicznych w Europie i na świecie.  

12. Euro Biotechnology-2016: “Nowe trendy i postępy w dziedzinie biotechnologii dla dobra

ludzkości"

Miejsce: Alicante, Hiszpania

Termin wydarzenia: 7-9 listopada 2016

Sesje tematyczne:

Tematem przewodnim konferencji będzie zaprezentowanie najnowszych osiągnięć biotechnologii w zakresie wytwarzania i zastosowania nowych środków leczniczych, diagnostycznych oraz genetycznie modyfikowanych upraw rolnictwa, a także przetwarzania odpadów i alternatywnej produkcji energii. 

Głównymi adresatami konferencji są biotechnolodzy (ze środowiska akademickiego i przemysłowego), w tym dyrektorzy oraz prezesi firm zainteresowanych wdrażaniem innowacji w ramach rozwoju B+R.

Industrial Bio-2016

Miejsce: Berlin, Niemcy

Termin wydarzenia: 28-29 lipca 2016

Sesje tematyczne:
biotechnologia przemysłowa
bioinżyneria procesowa
wykorzystanie fermentacji w przemyśle
mikrobiotechnologia
biofarmacja
biotechnologia molekularna
biorafineria oraz biopaliwo
GMO
inżyneria komórkowa
biodiagnostyka
zastosowanie enzymów pochodzących z ekstremalnych środowisk
biotechnologia w rolnictwie
materiały bioaktywne
biourządzenia
globalna bioekonomia
rynek biotechnologii

Podczas wydarzenia zostaną zaprezentowane badania podstawowe wraz z przedstawieniem etapu ich późniejszej komercjalizacji m.in w przypadku wytwarzania bioproduktów. Szczególna uwaga będzie poświęcona badaniom wykorzystującym genetykę, biologię molekularną, mikrobiologię oraz biochemię.

W ramach konferencji, organizatorzy zaplanowali 2 dni warsztatów naukowych, prezentację plakatów oraz sesję specjalną z udziałem gości z całego świata.  

World Biotechnology 2016

Miejsce: Sao Paulo, Brazilia

Termin wydarzenia: 15-17 sierpnia  2016

Sesje tematyczne:

biotechnologia środowiskowa
biotechnologia molekularna
biotechnologia medyczna
biotechnologia farmaceutyczna
biotechnologia przemysłowa
inżynieria biomedyczna
biotechnologia w rolnictwie
nanobiotechnologia
przetwórstwo żywności
inżynieria genetyczna
bioinformatyka
biotechnologia stosowana
analiza rynku dla biotechnologii

Konferencja obejmuje translacyjny charakter badań biotechnologicznych, z uwzględnieniem nauk podstawowych i ich zastosowania zarówno w przemyśle, jak i w środowisku akademickim. Prezentacje będą dotyczyły postępów w badaniach w kontekście samej biotechnologii, a także rozwoju biznesu oraz trendów w partnerstwie strategicznym.

Zostaną także zaprezentowane modele biznesowe wzrostu i plany strategiczne w przypadku licencjonowania produktów biotechnologii farmaceutycznej (dotyczącej zwłaszcza szczepionek dedykowanych dla ośrodkowego układu nerwowego oraz nowotworów).

Bioscience 2016

Miejsce: Berlin, Niemcy

Termin wydarzenia: 12-14 września 2016

Sejse tematyczne:

genomika
bioróżnorodność
biotechnologia
nauki medyczne
nauki biomedyczne
mikroorganizmy
nauki środowiskowe
rolnictwo 

Hasłem przewodnim konferencji jest szeroko rozumiana bionauka - definiowana przez organizatorów jako zbiór technologii, które dotyczą terapeutycznych lub diagnostycznych produktów lub usług, w tym wyrobów medycznych i cyfrowych technologii medycznych, które przyczyniają się do poprawy zdrowia człowieka. 

Zadaniem wydarzenia jest zaprezentowanie istoty rozważania bionauki z różnych perspektyw, poprzez interdyscyplinarne połączenia w badaniach, które uzupełniają się nawzajem.

BioAmerica 2016

Miejsce: San Francisco, USA

Termin wydarzenia: 28-30 listopada 2016

Sesje tematyczne:

biotechnologia farmaceutyczna
biotechnologia środowiskowa
biotechnologia w rolnictwie
biotechnologia medyczna
biotechnologia morska
biotechnologia żywności
nanobiotechnologia
biotechnologia zwierząt
bioinformatyka
medycyna regeneracyjna

Badania prezentowane podczas konferencji będą obejmować wytwarzanie nowych środków leczniczych, diagnostykę, genetyczne modyfikowanie upraw rolniczych, obróbkę biologiczną żywności, bioremediację, przetwarzania odpadów i produkcję energii. Bio America 2016 to doskonała okazja dla uczestników związanych z uczelnią - studentów oraz pracowników naukowych, do integracji i wymiany poglądów ze światowej klasy naukowcami.

Wiesz o innych ważnych wydarzeniach biotechnologicznych na świecie? Podziel się tym z nami! 

Joanna Jurek

KOMENTARZE
news

<Czerwiec 2019>

pnwtśrczptsbnd
28
31
1
2
3
4
6
Marketing w branży health&beauty
2019-06-06 do 2019-06-06
8
9
10
11
Beauty Innovations 2019
2019-06-11 do 2019-06-11
15
16
17
18
Innowacyjny Szpital: Matka i dziecko
2019-06-18 do 2019-06-18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
30
Newsletter