BIO-MED Investors S.A. podpisał list intencyjny z Science2Business Inkubatorem Innowacyjności
BIO-MED Investors S.A. - powstały z połączenia BIO-MED Capital S.A. oraz Vesuvio Capital S.A., fundusz typu private equity inwestujący w spółki medyczne i biotechnologiczne – podpisał list intencyjny z Science2Business Inkubatorem Innowacyjności.
- „Fundusz BIO-MED Investors kontynuuje politykę inwestycyjną Vesuvio Capital, dlatego przede wszystkim chcemy angażować się w projekty z zakresu biotechnologii oraz medycyny. Inkubator Innowacyjności jest interesującym przedsięwzięciem, bowiem jako inwestorzy jesteśmy zapraszani w momencie kiedy dany pomysł posiada już postać materialną. W fazie inkubacji wynalazca zakłada spółkę – a więc nie inwestujemy w sam pomysł, to jest rola S2B. Dzięki temu zachowujemy odpowiedni poziom bezpieczeństwa inwestycji. Wierzymy, że dzięki podpisaniu tego listu powstanie wiele nowych cennych inicjatyw, w których będziemy mogli wziąć udział.” – mówi Andrzej Trznadel, Prezes Zarządu BIO-MED Investors S.A.
Science2Business Inkubator Innowacyjności jest projektem skierowanym do polskich naukowców, inżynierów i wynalazców. Projekt ten działa w ramach unijnego Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka na lata 2007 – 2013.
- „Inkubator powstał przede wszystkim po to, aby zwiększyć w naszym kraju liczbę przedsiębiorstw działających w oparciu o nowatorskie rozwiązania z dziedzin biotechnologii, energii odnawialnej oraz technologii informatycznych i mobilnych. Powstanie nowego podmiotu zwykle finansujemy samodzielnie jeśli pomysł pozytywnie przejdzie fazę pre-inkubacji, która trwa od kilku miesięcy do jednego roku. Podpisanie listu intencyjnego z BIO-MED Investors daje nam możliwość wprowadzenia na rynek więcej spółek o ciekawym profilu działalności opartym na innowacyjności. S2B nie jest w stanie pokryć każdego rozwiązania w całości, dlatego tak istotni są partnerzy kapitałowi. Fundusz w zamian otrzymuje dostęp do ciekawych projektów. Oprócz tego, że BIO-MED będzie traktowany jako dodatkowy Inwestor, będzie on miał również możliwość odkupienia od nas przedsięwzięcia. Mamy nadzieję, że znajdzie się wiele pomysłów, w które fundusz ten będziemy angażować.” – mówi Krzysztof Czaplicki, Dyrektor ds. Biotechnologii w Science2Business.
Niedawno BIO-MED. Investors S.A. informował również o zwiększeniu zaangażowania do 20 procent w udziałach spółki WDB Brokerzy Ubezpieczeniowi S.A. Fundusz nabył 2,1 mln akcji zwykłych serii A, które znajdowały się w posiadaniu Mariusza Muszyńskiego, przewodniczącego rady nadzorczej brokerskiej spółki. W związku z transakcją BIO-MED Investors stał się jednym ze znaczących akcjonariuszy WDB BU.
BIO-MED Investors S.A. jest funduszem private equity, którego większościowymi akcjonariuszami są grupa WDM oraz grupa inwestycyjna Totmes. Powstał z połączenia dwóch spółek inwestycyjnych: Vesuvio Capital i BIO-MED Capital. Działa jako fundusz ogólnobranżowy, specjalizujący się w branżach: biotechnologia, medycyna i ochrona zdrowia. Kontynuuje politykę inwestycyjną funduszu Vesuvio – czyli inwestycje w podmioty z branży finansowej. Ponadto skupia się na realizacji oportunistycznych transakcji na rynku kapitałowym (obejmowanie emisji wtórnych spółek publicznych, udział w transakcjach fuzji / przejęć na rynku publicznym, nabywanie udziałów w distressed securities).
S2B Science2Business Inkubator Innowacyjności to projekt skierowany do polskich naukowców, inżynierów i pomysłodawców, funkcjonujący w ramach finansowanego ze środków UE Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka, 2007-2013. Celem inicjatywy jest zwiększenie liczby przedsiębiorstw działających w oparciu o nowatorskie rozwiązania z zakresu biotechnologii (i telemedycyny), energii odnawialnej oraz technologii informatycznych i mobilnych. Do inkubatora mogą zgłaszać się pomysłodawcy z całego kraju. Partnerami projektu są: Centrum Innowacji i Transferu Technologii Lubelskiego Parku Naukowo-Technologicznego, Instytut Maszyn Przepływowych im. Roberta Szewalskiego PAN, Politechnika Warszawska Wydział Elektroniki i Technik Informacyjnych Instytut Informatyki oraz Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie.
Źródło: informacja prasowa
KOMENTARZE