O Celther Polska
Projekty realizowane przez Celther Polska dotyczą dwóch obszarów biotechnologii medycznej: terapii regeneracyjnej i celowanej. Działania firmy mają na celu rozwój produktów dedykowanych badaniom laboratoryjnym. Ponadto, w dłuższej perspektywie, przedsiębiorstwo ma na celu rozwój innowacyjnych terapii opartych na komórkach macierzystych. Na samym początku swojego funkcjonowania, Celther pracował w małym laboratorium odnowionym za pieniądze inwestora. Obecnie firma znacznie się rozwinęła i dodatkowo świadczy usługi analityczne w zakresie biologii komórkowej, inżynierii genetycznej, oraz badań przedklinicznych. Prof. Piotr Rieske jest osobą, której pomysł zaowocował stworzeniem firmy Celther Polska.
prof. Piotr Rieske |
Początki Celther Polska
Prof. Piotr Rieske: "Pomysł na to, żeby otwierać działalność, która umożliwiłaby komercjalizację wiedzy naukowej zrodził się u mnie mniej więcej w 2006-2007 roku. Zrobiłem wówczas habilitację, stwierdziłem, że naukowo jestem już trochę usatysfakcjonowany i czas wreszcie z tej nauki zrobić coś pożytecznego w wymiarze komercyjnym. Skonfrontowałem tę myśl z prof. Tadeuszem Pietruchą. Poszukiwał on osób, które chciały po prostu komercjalizować zdobytą wiedzę. Zaprosił mnie na BioForum, gdzie dostałem stoisko i miałem szansę zaprezentować swój pomysł przed większym gremium bardziej doświadczonych ode mnie w bio-biznesie osób."
Prof. Rieske: "Podczas BioForum w 2007 roku do naszego stoiska podeszli łowcy głów z dużych firm farmaceutycznych. Jedna z tych firm farmaceutycznych zainteresowała się na poważnie naszym projektem i naszym biznesplanem. Czyli można powiedzieć BioForum bardzo przyczyniło się do rozpoczęcia działalności Celther. (...) Można powiedzieć, że na BioForum wykiełkował zalążek tego wszystkiego, co mamy teraz."
Okazja do rozwoju
W ramach tegorocznej edycji BioForum organizowany jest tzw. BioPartnering. Organizatorzy imprezy dokładają wszelkich starań, aby zaplanować podczas tej dwudniowej imprezy spotkania, w których mogą uczestniczyć przedstawiciele zarówno świata biznesu, jak i ludzie związani z nauką. Celem owych spotkań jest znajdywanie i łączenie partnerów do rozwoju innowacyjnych projektów, pomysłów, jak i codziennej działalności istniejących przedsiębiorstw. Organizatorzy BioForum przekonują, że żadna forma komunikacji nie jest w stanie zastąpić możliwości bezpośredniej rozmowy, a BioForum jest idealnym miejscem do odbycia tego typu spotkań.
BioForum 2014 odbędzie się 28 i 29 maja w Łodzi. Najświeższe informacje dotyczące tego wydarzenia dostępne są na jego oficjalnej stronie internetowej: www.cebioforum.com
Tomasz Domagała
KOMENTARZE